Jutuvõistlus "Minu Saksamaa, minu Eesti - ehk üliõpilase kogemus võõrsil õppides"

15. oktoobril 2014 tegime eesti-saksa tudengite kohtumisõhtul teatavaks jutuvõistluse võitjad. Palju õnne võitjatele!

I kategooria: Saksamaal õppinud või hetkel õppivad eestlased
I koht: Sten Otsmaa
II koht: Kaisa Kulasalu
III koht: Maria Sootak

II kategooria: Eestis õppinud või hetkel õppivad sakslased

I koht: Susanne Müller

II koht: Merit Müller

III koht: Anna-Lena Fricke


Kokku laekus 20 esseed.

Žürii koosnes neljast liikmest: Merje Laimets Tartu linnavalitsuse välissuhete ja protokolliteenistusest, Brita Veimen Saksa suursaatkonna pressi- ja  avalike suhete osakonnast Tallinnas, Mai Beilmann Tartu Ülikooli Euroopa Kolledžist ja Uta Kührt sihtasutusest Domus Dorpatensis.

Sihtasutus Domus Dorpatensis ja Tartu Ülikooli Euroopa Kolledž tänavad kõiki jutuvõistluse osalejaid!

SA Domus Dorpatensis ja TÜ Euroopa kolledž kuulutavad välja 2014. a jutuvõistluse teemal:

„Minu Saksamaa, minu Eesti - ehk üliõpilase kogemus võõrsil õppides“

 

Eestis on paljud kuulnud Tartu vaimust, kuid igal ülikoolilinnal on oma vaimsus, mis muudab linna seal õppinud inimestele erakordseks. Just seda unikaalset vaimu peaksidki konkursitööd tabama, et alles õpingupaika valival üliõpilasel tekiks ettekujutus, kuidas see linn temaga kokku sobiks.

 

Ootame konkursile jutte Eesti või Saksamaa ülikoolilinnast, kus oled elanud ja õppinud ning mida julged soovitada neile üliõpilastele, kes alles planeerivad oma välisõpinguid ja seisavad valiku ees.

 

Osalema ootame:

I kategooria: Saksamaal õppinud või hetkel õppivad eestlased;

II kategooria: Eestis õppinud või hetkel õppivad sakslased.

 

Jutu esitamise tähtaeg: 1. oktoober 2014 aadressile domus.dorpatensis@gmail.com. Võitjate autasustamine toimub Saksa-Eesti tudengite kohtumisõhtul, 15. oktoobril Domus Dorpatensises, Tartus.

 

Vormistusnõuded: teksti pikkus peab olema 3500 - 4000 tähemärki, fondiga Times New Roman, suurusega 12 punkti ja reavahe 1,5. Juurde palume lisada oma nime, vanuse, õpitava eriala ja kõrgkooli. Teksti võib kirjutada eesti või saksa keeles. Dokument peaks olema vormistatud PDF failina.

 

Auhinnad: mõlemas kategoorias jagame kolmele parimale välja 150 euro (I koht), 100 euro (II koht) ja 50 euro (III koht) väärtuses Photopointi, Piletilevi ja Apollo kinkekaarte (võitja saab ise valida milliseid kinkekaarte soovib).

 

Jutuvõistlus toimub Saksa-Eesti akadeemilise nädala Academica raames ning selle toimumist toetavad Nordrhein-Westfaleni liidumaa tööandjate liit ja Saksamaa Suursaatkond Eestis.