Eesti Vabaühenduste Mess

Toimumisaeg: 12.00-18.00 13.04.2011
Toimumiskoht: Tartu Kaubamaja

Koostöös EVTA2011 projektiga toimusid Tartus ja Tallinnas (EKÜN välisel ajal, mais) Eesti vabaühenduste messid, kus organisatsioonid said tutvustada võimalusi kaasa löömiseks, viivad läbi töötubasid, seminare, simulatsioone ja lühiloenguid.

EKÜN jooksul toimuv mess oli mõeldud selleks, et vähendada EVTA2011 Tallinna-kesksust ning võimaldada ka Lõuna-Eesti huvilistel vabatahtlike organisatsioonidega lihtsamalt tutvust teha.

Tartu mess toimus Tartu Kaubamaja kahel korrusel. Messialal oli külastajatel võimalik kohtuda silmast silma vabatahtlikega peaaegu kahekümnest organisatsioonist, et kuulata nende muljeid ja lugusid ning saada inspiratsiooni, kuidas hakata vabatahtlikuks.

Teiseks oli külastajatel võimalus saada vabatahtlike ühenduste käest lisainfot. Vabatahtlikke koondavad ühendused said jagada infot ja tutvustada ennast avalikkusele.

Messialal on üles pandud ka suur infosein, kus ühendustel ja vabatahtlikel on võimalik infot vahetada kõigi möödujatega. Teateid pandi üles päris massiliselt ning sein oli erinevatest põnevatest üleskutsetest kirju. Lisaks oli meil seminariala, mida kasutati väitlusteks, dialoogideks, simulatsioonideks ja töötubadeks. Seda võimalust kasutasid AIESEC Tartu, Serve the City, JCI noortekoda jt (täpsem kava all).

Kokku tutvustas end Tartu messil üle 17 organisatsiooniEuroopa Noored JCI MTÜ Mudamadrused;  GLEN ;  MTÜ Eesti Kõrgkoolitennise Liit;  Vanem Vend, Vanem Õde; AIESEC; Continuous ActionMTÜ Serve The CityEesti Roheline LiikumineEesti Looduse FondSA LastefondEesti Gei NooredMTÜ NaabrivalveVabatahtliku Tegevuse Arenduskeskus; Eesti Maakaardi Selts jt.

Mess sai kajastamist Tartu Postimehes, Terevisioonis ja mitmes raadiointervjuus:


Messi programm: 

12.00 Päevajuhi avasõnad, päeva programmi tutvustus
13.00 XLS DanceStudio
13.03 – 14.03 Koolitus MTÜ Serve The City - Kuidas kodanikke inspireerida ja kaasa haarata vabatahtlikku tegevusse?
14.00 XLS DanceStudio
14.30 – 15.30 Koolitus JCI – Rohkem raha. Kust ja kuidas?
16.00 – 17.00 Simulatsioon AIESEC – igapäeva elu AIESECis
18.00 – 20.00 Päeva lõpetamine. Paneeldiskussioon “Hääl on antud, mis nüüd edasi saab?”

Jaga Facebookis