NäidismeeleavaldusToimumisaeg: 17.00-20.00 12.04.2011
Toimumiskoht: Tartu Raekoja Plats

Näidismeeleavaldus oli meeleavalduse simulatsioon, mille eesmärgiks oli julgustada inimesi häälekamalt oma arvamust avaldama ning seeläbi tõsta kodanikuaktiivsust. Näidimeeleavalduse teemaks oli ”Vaba päev vabatahtlikuks tööks”

Meeleavaldus algas kogunemisega Tartu Kaubamaja esisel platsil. Kogunemisel jagasime osalejatele (umbes 70 noort ja mõned veidi vanemad meeleavaldajad) juba varem valmistehtud plakatid ning ka materjalid, et meeleavaldajad saaksid ka ise luua meeleavalduse teemalisi plakateid. Kogunemisel oli vabatahtlik, kes ergutas ning motiveeris osalejaid ruupori abil.

Pärast kogunemist algas marss mööda Küüni tänavat Raekoja platsile, kus oli avatud kõnepukk ja võttis sõna EVS-i esindaja ning veel mõned meeleavalduse osalejad. Pärast neid kõnesid jäi kõnepukk avatud ka kõigile teistele soovijatele, samal ajal valmistasime meeleavaldusest osavõtjate ning teiste huvilistega maailma suurima petitsiooni, kus hiiglasuurele paberirullile võis igaüks kirjutada, milliseid muudatusi ta sooviks näha Eesti riigis - sinna sai kirja hulganisti toredaid mõtteid ning joonistusi.

Üldjoontes arvame, et tõmbasime näidismeeleavaldusega veidi avalikkuse tähelepanu faktile, et Eestis meelt eriti tihti ning mõjusalt ei avaldata ja kutsusime üles seda tõelise vajaduse puhul tegema.

Meeleavaldust filmis Kanal 2 Reporteri saade, kes filmis näidismeeleavalduse erinevaid etappe algusest lõpuni, tehes ülevaatliku ja kokkuvõtliku saatelõigu sama päeva saatesse. Saatelõiku saab näha siin: http://www.reporter.ee/2011/04/12/tartus-opetati-kodanikele-meelt-avaldama/

Meeleavaldus sai kajastust veel ka siin:

Jaga Facebookis