VII kodanikuühiskonna konverentsToimumisaeg: 11.00-20.00 11.04.2011
Toimumiskoht: Athena Keskus (Tartu)

Kodanikuühiskonna nädala avakonverents oli EKÜN-i kõige olulisem üritus, kus osalesid Eesti kodanikuühiskonna kõige aktiivsem seltskond, mõned ajakirjanikud, poliitikuid ning teised KÜ huvilised.

Konverents viidi läbi TEDx formaadis, mille formaadis antakse esinejale 18 minutit oma nö. „elu kõne“ esitamiseks. Esinejad ei anna aga ülevaadet mitte enda organisatsioonist, vaid selgitatakse probleemi, mille lahendamisega organisatsioon tegeleb ning asetatakse see taustsüsteemi maailmas toimuvaga - antakse suurem pilt sellest, millega maailmas antud valdkonnas tegeletakse, kuidas on organisatsioonil Eestis läinud ning mis on eesseisvad suuremad katsumused.

Sellises formaadis astusid konverentsil meil üles kolm Teeme Ära! algatustega üht või teist pidi seotud inimest - Tarmo Tüür (Talgupäev 2011), Kaia-Kaire Hunt (Toidupank) ja Eva Truuverk (Teeme ära! üks algatajatest, Let's Do It World). Ükskõik millist pidi Eesti kodanikuühiskonda vaadata, on Teeme Ära-l olnud aastate jooksul sellele märkimisväärne mõju. Sellest, kuidas seda mõju on saavutatud, kuidas asju nii suurtes mastaapides ja niivõrd erinevates valdkondades ära on tehtud, konverentsil kuulsimegi.

Üles astusid ka mitmed IT-ajastu kodanikuaktiivsuse saavutused - petitsioon.ee portaali lugudest rääkis Priit Värk, kogukonnatööriistadest (Community Tools) Uue Maailma seltsi vedaja Madle Lippus ning 2010 aasta kodanikuühiskonna pioneeri tiitli pälvinud Garage48 tegevusi kodusel ja rahvusvahelisel areenil tutvustas Elise Sass.

Üles astusid ka Heateo SA portfelli organisatsioonidest Terve Eesti SA tegevjuht Keit Fomotškin ning Noored Kooli projekti Tagasi kooli projektijuht Triin Noorkõiv.

Oma kogemusi jagasid ka Küllike Saar Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondist, Liisa-Lota Kaivo Emajõe Lodjaseltsist, Urmo Kübar EMSL-ist ning Noorte Varivalimiste projektijuht Mailis Ostra ENL-ist.

Konverentsil toimus ka selleaastase Teeme ära! talgude registreerimise avamine. Video sellest ning veidi konverentsi kajastust:

Konverentsist joonistasid kaks kunstnikku ka karikatuure:

Konverentsi pilte saad vaadata siit:

Jaga Facebookis