Miks valida meid?


Kogu teenitud raha läheb ühiskondlikesse tegevustesse.Meie kliendid hindavad meie kortereid väga kõrgelt.Meil ei pea muretsema oma ökoloogilise jalajälje pärast.Vestlusõhtu "Inimene kohtub inimesega": Mari Tammar ja Ruslan Trochynskyi 23.04.2013

„Regilaul on ukseks iseenda ja maailma ürgolemuse juurde, me ise aga sillaks möödunud aegade ja tänase päeva vahel,” ütleb pärimusmuusik Mari Tammar. Tema, ansambli Svjata Vatra liige Ruslan Trochynskyi ja paarikümnepealine kuulajaskond kogunesid 23. aprillil TÜ Kohvikusse, et rääkida pärimuskultuurist.


Mari Tammar mõistis pärimusmuusika väge ja hingelähedust teismeealisena, kui sattus kuulama ansamblite Sõtsõpoja Leelo ja Metsatöll ühiskontserti. Ruslan Trochynskyi sai muusikaarmastuse kaasa emapiimaga – tema vanaema oli Ukrainas armastatud rahvalaulik. Mõlemaid vestlejaid paelus võimalus avastada esivanemate maagilist ilma ja soov nende suulist pärandit edasi kanda.


Mari Tammar suunduski Viljandi Kultuuriakadeemiasse, kus õppis mängima torupilli, tinavilesid ja parmupilli. Ruslan Trochynskyiki oskab aga pärast pikki muusikaõpinguid Kiievis välja võluda helisid väga erinevatest pillidest, nagu viiul, tromboon, duduk ja vikat. Oma meisterlikkuse tõendamiseks kostitas mees publikut hoogsate vilepillihelidega.


Mõlemad esinejad kinnitasid, et pärimuskultuuri tuleb edasi kanda. Mari Tammar leidis, et Eestis on selle olulisusest juba aru saadud, Ruslan Trochynskyi aga ütles, et Ukrainas vähendab pärimuskultuuri elujõulisust globaliseerumine.

 
Esinejad rääkisid ka oma kogemustest seoses Viljandi folgiga. Mari Tammar meenutas esimest folki, luges ette olustikulisi katkendeid oma raamatust „Sõna Raamat. Vaimuilmast nüüd ja muiste.“. Ruslangi rõhutas festivali tähtsust kui pärimusmuusikat armastavate inimeste kokkutoojat – sealt leidis temagi oma armastatu ja laste ema. 


Õhtu lõppedes sai regilaulu väest osa iga kohalolija, kui Mari Tammar laulis sobiliku laulu päeva lõpule veeretamisest.Fotode autor: Kaisa Laurimaa