Kaasava Karlova ürituste kava

Ürituste sari „Kaasav Karlova“ on üks osa SA Domus Dorpatensise projektist „Tolerantse Tartu Eestkostevõrgustik“.

 

1)      Karlova koolide õpilaste sketšivõistlus „SALLI MIND!“ 

Maailm on täis erinevusi. Mõned meeldivad meile enam, teised vähem, kuid ühetaolises - erinevusteta ilmas ei tahaks meist keegi elada. Karlova koolides läbiviidav sketšivõistlus kutsub üles nägema erinevaid vaatenurki meie igapäevases elus. Kolme kooli võistluste võitjad esinevad Tolerantse Tartu projekti lõppkonverentsil 23.04. Domus Dorpatensises.

 

2)      Välisüliõpilaste külastus Karlova koolidesse

Märtsis käivad Karlova koolides Tartu ülikoolides õppivad välisüliõpilased, jututeemadeks on õppimine ja kool teises kultuuris, välismaalasena Eestis, erinevused ja sallivus.

 

3)      Tänavakunst ja sõnumid  linnaruumis

Tänavakunstitöötuba keskendub stencil art’i ehk trafaretikunsti õpetamisele. Lisaks praktilisele tegevusele räägitakse graffitist Eestis ja Euroopas, selle ajaloost ja eetikast. Ettevõtmise tulemiks on ühistöö teostamine avalikku ruumi. Loesje korraldatavas töötoas mõeldakse ühiselt, milline võiks olla üks hea sotsiaalne sõnum ja kuidas seda kirja panna. Sallivuse teemalisi sõnumeid kasutatakse järgnevas tänavakunsti töötoas. Töötubadesse tuleb end eelnevalt registreerida.

25.03. kell 18.00 Loesje töötuba Karlova Keskuses

26.03. kell 18.00 Tänavakunsti töötuba Karlova Keskuses

 

4)      Kolmel kolmapäeval aruteluõhtud Karlova keskuses  (Tähe 20)

Teemaks kultuurid, kultuurierinevused ja sallivus. Tartus elavad soomlased, ungarlased ja grusiinid tutvustavad oma kultuuri ja kööki ning räägivad Eestis elamise rõõmudest ja muredest. Tule kuulama, kaasa rääkima, küsima!

17.03. kell 19-21 Soome kultuur

24.03. kell 19-21 Ungari kultuur

31.03. kell 19-21 Gruusia kultuur


Projekti rahastab Kodanikuühiskonna Sihtkapital.