TEDx Tartu

Mis on TED?


TED on kord aastas Californias, Long Beachis toimuv konverents, kuhu kutsutakse kõnelema maailma juhtivamaid mõtlejaid ja tegijaid, et nad jagaksid teistega seda, mis neid kõige enam sütitab. Igaüks neist saab ülesandeks pidada 18 minuti jooksul oma elu parim kõne.

Mis on TEDx?


TEDx on kohalik, iseseisvalt korraldatud üritus, mis võimaldab kokkutulnud inimestel jagada TED-konverentsi sarnast kogemust. TEDx hõlmab ühtaegu TED kõnesid video vahendusel ja sõnavõtte elavas esituses, et tekitada süvitsiminevat diskussiooni ja suhtlust väiksemas grupis.


Mis on TEDx Tartu?


Meie eesmärgiks on viia läbi meeldejääv üritus, mis inspireeriks osalejaid

mõtlema "kastist väljas", looks kandepinna väljakutseid pakkuvate ideede elluviimisele ja oleks esimeseks ürituseks omataoliste sarjas Tartus. Üritus annab osalejatele võimaluse kuulda murranguliste ideede sünnilugusid ja kogeda inspireerivat õhkkonda. Loodame, et sellest saab mõnus ideede jagamise koht ja uute algatuste kasvulava.

Soovime kokku viia potentsiaalsed mõttekaaslased ja tutvustada algatusi ja ideid, mis muudavad maailma meie ümber.


TEDxTartu toimub 27. veebruaril 2010 ning konverentsil astuvad üles Aune Past, David Vseviov, Rain Rannu, Priit Kogerman, Marko Rillo, Jaanus Harro, Toivo Maimets, Kristjan Port.


Rohkem infot TEDx Tartu kodulehelt: www.tedxtartu.org


Projektijuht: Martin A. Noorkõiv