Seminar „Noor ühiskonnas ja poliitikas”: Noored poliitikas 6.11.2009


Kuuendal novembril toimus Domus Dorpatensises projekti „Noor ühiskonnas ja poliitikas” raames kohtumisõhtu Tartu noorte ning noorte poliitikute vahel. Üritusel osales 19 Tartu gümnaasiumide ja noorteorganisatsioonide esindajat. Kohtumisõhtut modereeris Anna Karolin Eesti Väitlusseltsist.


Esinejad:

1. Reno Laidre (Elva linnapea)

2. Kairit Kolsar (töötanud 2,5 aastat Brüsselis eurosaadik Marianne Mikko assistendina; Tartu linnavolikogu kultuurikomisjoni liige)

3. Maris Sild (MTÜ Noored Sotsiaaldemokraadid peasekretär; Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatuse liige)

4. Kaisa Edenberg (Varra vallavolikogu liige; Eestimaa Rahvaliidu Tartu linnavolikogu fraktsiooni nõunik)

5. Gea Lepik (MTÜ Noored Sotsiaaldemokraadid juhatuse liige ja Tartu regiooni esimees; Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Tartu piirkonna juhatuse liige)

6. Eveli Tigas (Reformierakond)

7. Peep Mardiste (Erakond Eestimaa Rohelised Tartu linnapeakandidaat 2009.a kohalike omavalitsuste volikogude valimistel; Tartu linnavolikogu arengu- ja planeerimiskomisjoni liige)

 

Kohtumisõhtul arutati, miks peaks noor aktiivses poliitikas kaasa lööma ning kui salliv on ühiskond noorpoliitikute suhtes. Arutleti selle üle, mida noorel on võimalik poliitikas ära teha, kas muust rahvusest noorel on eesti noortega võrdsed võimalused aktiivsesse poliitikasse sisenemisel. Aktiivset diskussiooni pakkusid küsimused, kuidas innustada muukeelseid noori neid võimalusi kasutama ning kas kohalike omavalitsuste volikogudes peaks noortele olema reserveeritud teatud arv kohti. Loomulikult rääkisid kõik kohtumisõhtu külalised endast, poliitikasse astumise põhjustest ning oma senistest kogemustest.

 

Projekti toetab Integratsiooni Sihtasutus.