Domus Dorpatensis - uudised ja postitused


Jälgi meid Facebookis:

20.10.2018 BALTISAKSA BALL (0)

Uta Kührt
02.10.18


Informationen auf Deutsch siehe unten!


Kõik ballile, baltisaksa ballile!


Kuulsid naabrinaise tütre poja prutalt, et tema kursaõe venna sõber käis eelmine aasta baltisaksa ballil ja see olevat ülivinge olnud? Lisaks ägedale peole tantsisid ballikülalised tantse, mida muidu ainult telekast on nähtud? On absoluutselt viimane aeg, et ise ka näha ja järgi proovida sellised tantsud nagu française, troika, vengerka ja polonees!


Pane nüüd kähku-kähku oma märkmikusse 20. oktoobrile kirja: BALTISAKSA BALL KELL 21, Athena Keskus. Uksed avanevad juba kell 20:30, et neidudel ninad puuderdatud ja kingad õigeks ajaks jalga saaksid!


Õhtut sisustavad mitmekülgse muusikavalikuga Merlin Kivi Kvintett, sisutihedad vestlused teiste (rahvusvaheliste) külalistega, kook, baltisaksa pirukad, tervitusjook ning loomulikult need samad huvitavad ja ajaloolised baltisaksa tantsud – française, troika, vengerka ja polonees!


Seda ära karda, et tantsusammudega hätta jääd – Sind aitavad samal ajal toimuva rahvusvahelise seminari osalejad, kellel sammud juba selged! Kui aga otsustad pileti juba eelmüügist ära osta, siis ootame sind ka tantsutundi, mis toimub reedel, 19. oktoobril, kell 18:30 Tartu Saksa Kultuuri Instituudis, Kastani tänaval hoones number 1.Kusjuures sel aastal õpime lisaks baltisaksa tantsudele ka eesti rahvatantse! Kui tantsutundi ei jõua, siis ära karda – jalga saad keerutada ka juba tuttavate tantsurütmide saatel.


Riietus ballil olgu kindlasti pidulik: meestel tume ülikond ja naistel pidulik kleit. Jalga pane viisakad, aga mugavad kingad, sest tantsida saab baltisaksa kombe kohaselt palju! Korra aastas on ju äge kleit või ülikond kapist välja otsida ning tunda ennast veidi pidulikumalt!


Pikk jutt lühidalt - tule ballile ja veeda äärmiselt meeleolukas, lõbus ja kultuurirohke õhtu muusika, huvitavate inimeste ja (baltisaksa) tantsude seltsis!


Piletid: sooduspilet eelmüügist ja kohapeal (õpilased, tudengid, pensionärid) 10€, täispilet eelmüügist 15€; kohapeal ostes 20€. Aga ära unusta – ostes pileti eelmüügist, oled oodatud ka tantsutundi! ;)


Lisainfo ja piletite eelmüük: uta.kuehrt@dorpatensis.ee


Tule aga tule ja kutsu sõber ka kaasa!EINLADUNG ZUM DEUTSCHBALTISCHEN BALL

Hast Du schon einmal von einem deutschbaltischen Ball gehört? Nein? Oder von den Tänzen Française, Troika, Vengerka oder Polonaise? Auch nicht? Dann komm zum deutschbaltischen Ball und lerne diese Tänze kennen!


Also schnell für den 20. Oktober notieren: Die Stiftung Domus Dorpatensis lädt um 21 Uhr zum deutschbaltischen Ball ein! Einlass ist ab 20.30 Uhr.


Unseren Abend gestaltet die Band Merlin Kivi Kvintett mit vielseitiger Musikauswahl, außerdem erwarten Dich interessante Gespräche mit den anderen (internationalen) Gästen, typisch deutschbaltische Piroggen und natürlich deutschbaltische Tänze wie Française, Troika oder Polonaise. 

Auf dem Ball kannst Du genau diese Tänze ausprobieren. Wenn Du mit den neuen Tanzschritten nicht gleich zurecht kommst, helfen Dir die Teilnehmer des gleichzeitig stattfindenden internationalen Schwerpunktseminars, die die Tänze bereits im Vorfeld geübt haben. Außerdem kann man das Tanzbein auch zu bekannten Rhythmen wie Walzer, Rumba, Tango etc. schwingen.


Wenn Du die Eintrittskarten schon im Vorverkauf kaufst, erwarten wir Dich auch zur Tanzstunde am Freitag, 19. Oktober um 18:30 Uhr im Deutschen Kulturinstitut (Kastani 1, Tartu), wo wir nicht nur die Française lernen werden, sondern auch ein paar estnische Volkstänze!


Für den Ballabend empfehlen wir festliche Garderobe – für die Herren dunkler Anzug und die Damen ein elegantes Kleid. Zieh Dir bequeme, aber angemessene Schuhe an, denn getanzt wird viel – wie es bei den Deutschbalten üblich ist!


Eintrittskarten: ermäßigter Eintritt im Vorverkauf und an der Abendkasse (Schüler, Studenten, Rentner) 10€, ohne Ermäßigung im Vorverkauf 15€, und an der Abendkasse 20€.


Weitere Informationen und Vorverkauf: uta.kuehrt@dorpatensis.ee

Wir freuen uns auf Deine Teilnahme!


Jaga Facebookis

Schwerpunktseminar Tartu "Deutschbaltische Kulturgeschichte" 18.-21.10.2018 (0)

10.08.18Das diesjährige Schwerpunktseminar Tartu findet vom 18. – 21.10.2018 unter dem Thema „Miteinander und Nebeneinander – Deutschbaltische Kulturgeschichte und ihre Wechselwirkungen“ statt.


Das Seminar richtet sich an eingeschriebene Student*innen aller Hochschulen und Fachrichtungen. Von den Teilnehmer*innen wird die Bereitschaft zu intensiver Mitarbeit und konzentrierter Auseinandersetzung erwartet. Die Arbeitssprachen sind Deutsch und Englisch.


Weitere Informationen und Anmeldung unter:

https://studienstiftung.deutsch-balten.info/index.php/veranstaltungen/2018/sps-tartu-2018

Wir freuen uns auf Eure Anmeldung!


Das Schwerpunktseminar wird von der Deutschbaltischen Studienstiftung und der Stiftung Domus Dorpatensis veranstaltet.

Gefördert wird die Veranstaltung durch das Bundesministerium des Inneren der Bundesrepublik Deutschland. Jaga Facebookis

UUS! Pakume nüüd ka majutust koos hommikusöögiga! (0)

Uta Kührt
26.06.18

Meil on hea meel, et saame nüüd koostöös hea naabriga Restoran Hõlm pakkuda majutust koos hommikusöögiga! Pakutakse laia valikuga maitsvat hommikusöögibufeed, kust ei puudu vegan-, taime-, gluteeni- ja laktoosivaba toit. Ning kohv on lihtsalt võrratu!


Broneeringut tehes palume hommikusöögi soov ära märkida. Hommikusöök serveeritakse meie maja vastas asuvas restoranis Hõlm (Ülikooli 14) iga päev kl 7-11 kupongi alusel. Hommikusöögi hind ühele inimesele on 10 eurot (kuni 8 aastased lapsed tasuta, 9-12 aastased poole hinnaga).


Olete oodatud!

Jaga Facebookis

Kutse üritusele 08.03. - Kestlikud kogukonnad suure maailma sees. Tartu! (0)

Uta Kührt
28.02.18
Arengukoostöö Ümarlaud ja Domus Dorpatensis kutsuvad 8. märtsil kell 14-17 osalema vestlusringis "Kestlikud kogukonnad suures maailmas".
Üritus toimub Domus Dorpatensise ruumides.

Eesmärgiks on koos mõelda, mis on maailma ja kogukondade kestlik areng ning kuidas see igaüht meist puudutab. Kuidas teha nii, et ka tulevastel põlvedel oleks kodukandis hea elada ning mis on igaühe roll selles?

14.00-14.15 Kogunemine ja eetiline kohvilaud
14.15-15.00 Jääd ja müüte murdev viktoriin “Kuidas maailmal läheb?” Saame teada, kas elu meie planeedil on läinud ajaga paremaks või halvemaks.
15.00-15.30 Tutvume maailma kestliku arengu eesmärkidega (kes, miks, kuidas ja kus?) ning otsime nende seast oma.
15.30-15.50 Kohvipaus koos kestlikuks kasvanud kogukonna näitega.
15.50-16.30 Kestlik Tartu(maa). Kas ja kuidas muuta kodukanti senisest kestlikumaks?
16.30-17.00 Õhtusöök ja mõnus olemine

Üritusele saab registreeruda siin: https://goo.gl/forms/nk9hqSuvsw7QhFu93

Sündmuse korraldab Arengukoostöö Ümarlaud koostöös Domus Dorpatensisega ja selle elluviimist toetavad Euroopa Komisjon ja Eesti Välisministeerium.

Arengukoostöö Ümarlaua sündmustel pakume ilma lihata toitu. Tööstuslik lihatootmine on neljas suurim kliimamuutuste põhjustaja.
Jaga Facebookis

DD uus kultuuripakett: Majutus Domuses ja ERMi külastus (0)

Uta Kührt 04.01.18
Hea uudis kõikidele kultuurisõpradele - tule üksi, koos sõprade või perega Tartusse, avasta ERMi näitused ja ööbi DD hubases külaliskorteris! Nii majutusele kui ka muuseumikülastusele kehtib 10% soodustust.
Rohkem infot siit: http://www.dorpatensis.ee/kulaliskorterid/kulaliskorterid/erm

Jaga Facebookis

Vanemad artiklid

Näita veel