Domus Dorpatensis - uudised ja postitused


Jälgi meid Facebookis:

DD uus kultuuripakett: Majutus Domuses ja ERMi külastus (0)

Uta Kührt 04.01.18
Hea uudis kõikidele kultuurisõpradele - tule üksi, koos sõprade või perega Tartusse, avasta ERMi näitused ja ööbi DD hubases külaliskorteris! Nii majutusele kui ka muuseumikülastusele kehtib 10% soodustust.
Rohkem infot siit: http://www.dorpatensis.ee/kulaliskorterid/kulaliskorterid/erm

Jaga Facebookis

Kes on Tartumaa parim MTÜ, vabakondlane? Esita enda kandidaat. (0)

29.09.17
Tartu Ärinõuandla, Tartumaa Arendusselts, Domus Dorpatensis, Kodukant Tartumaa, Tartu Maavalitsus ja Tartu Linnavalitsus üheskoos otsivad 2017. aasta
• aktiivseid kodanikuühendusi,
• aktiviste-vabakondlasi ja
• vabasektori toetajaid.


Soovime esile tõsta ja tunnustada neid, kelle teod muudavad meie kodukohta paremaks, kogukonda ühtsemaks ning kodanikuühiskonda tugevamaks.


2017. aasta mittetulundusühenduse nimetus antakse organisatsioonile kelle tegevus on aasta jooksul toonud kaasa olulise positiivse muudatuse tegutsemisvaldkonnas ja/või -piirkonnas.
Valikukriteeriumid:
• sotsiaalne kõlapind, kasuteguri suurus ja kvaliteet,
• hõlmatud sihtgrupi suurus ja noorte kaasatus; koostöö erinevate ühiskondlike gruppidega,
• uudne lähenemine probleemile/uus idee,
• organisatsiooniline võimekus,
• tegevuste jätkusuutlikkus ja järjepidevus.

2017. aasta vabakondlasena tunnustatakse vabatahtlikuna tegutsenud inimest ning oluline on, millist väärtust ja uut tegevust on vabakondlase panus piirkonda/valdkonda või ühendusse toonud.
Valikukriteeriumid:
• kandidaadi poolne tegevus ei peaks kuuluma tema rahaliselt tasustavate tööülesannete hulka,
• kandidaadi tegevus vabatahtliku tegevusena - sotsiaalne kõlapind, uudsus, vabatahtlikuna tegutsemise aeg ja millist väärtust on kandidaadi tegevus piirkonda/valdkonda või ühendusse toonud.

2017. aasta mittetulundusühenduste tegevuse toetajana tunnustatakse kohalikku omavalitsust, eraisikut või äriühingut, kes on aidanud kaasa kodanikuühendustele soodsama keskkonna loomisel, toetanud mittetulundusühenduste tegevust rahaliselt või mõnel muul moel.
Valikukriteeriumid:
• hea toimiv sisuline ühistegevus erinevate sektorite (kohalik omavalitsus, äriettevõte, mittetulundusühendused) gruppide vahel,
• rahaline/mitterahaline panus.

Kandidaate saavad esitada nii kohalikud omavalitsused, äriühingud, üksikisikud kui ka mittetulundusühingud ise. Ankeet täidetav elektroonselt SIIN
Kandidaate saab tunnustamiseks esitada kuni 30. oktoobrini 2017. 

Kõigis kategooriates tunnustatakse parimat meene ja tunnustuskirjaga, lisaks kahte nominenti tunnustuskirjaga. Parimate välja kuulutamine toimub 23. novembril ning osalemise kutse saadame kõikidele, keda on tunnustamiseks esitatud kui ka neid esitanutele.

Lisainfo:
Kadri Pau, SA Tartu Ärinõuandla
Tel 742 8491, 5664 8135 ja e-post: kadri@tartu.bas.ee

Tunnustamiskonkursi läbiviimist toetavad Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja Tartu maavalitsus.
Jaga Facebookis

Domus otsib assistent-puhastusteenindajat (0)

15.08.17
Domus Dorpatensis otsib oma toredasse kollektiivi assistent-puhastusteenindajat.

Tööülesanded:
o   Külaliskorterite ja seminariruumide broneeringute haldamine
o   Klientide vastuvõtmine, klientidega suhtlemine
o   Telefonivalve
o   Külaliskorterite, seminariruumide ja üldkasutatavate ruumide koristamine

Töö on graafiku alusel ja nõuab ajalist paindlikkust (töö on ka nädalavahetuseti). Saame pakkuda osalist töökohta (0,7).

Meie töö sobib Sulle, kui oled:
-       Kohusetundlik
-       Täpne
-       Sõbralik
-       Hea suhtleja
-       arvutiga Sina peal (Outlook, Word, Excel)
-       heas füüsilises vormis
-       Oskad inglise keelt (vene keele oskus tuleb kasuks)

Ootame Su motivatsioonikirja ja CV 23. augustiks meili teel aadressile dorpatensis@dorpatensis.ee

Sobivusel kutsume Sind vestlusele.

Jaga Facebookis

Tule osalema noorteprogrammis Bridge It! (0)

Uta Kührt 04.05.17

Hea noor!


Kas soovid arendada oma algatus- ja eestvedamisoskusi? Kas näed oma kodukohas mõnd sotsiaalset probleemi ja soovid seda lahendada, aga teadmisi ja tuge napib? Siis võib Bridge It! programm olla Sulle abiks!


DD Akadeemia kutsub Sind osalema rahvusvahelises ühiskondlike algatuste programmis Bridge It!. See on 6-kuuline programm, mis koosneb kolmest osast. Kahe suvise seminari eesmärgiks on anda erinevate algatuste kujundamiseks inspiratsiooni, süüvida projekti läbiviimiseks vajalikesse baasteadmistesse ning harjutada üheskoos selleks vajalikke oskusi. Seda kõike, et sügise tulekul viia ellu sotsiaalne algatus või projekt oma kodukohas. Saadud kogemuste najal kokkuvõtete tegemine ning uute sihtide seadmine võetakse eesmärgiks aga viimasel, talvisel seminaril.


Bridge It! on mitteformaalsetel meetoditel põhinev programm, mis keskendub suuresti just Läänemere regioonile. Seetõttu on programm mõeldud eelkõige noortele vanuses 18–28 aastat Eestist, Lätist, Leedust, Soomest ja Loode-Venemaalt. Programmis osalemine on tasuta, samuti kompenseeritakse osalejate sõidukulud 50% ulatuses. Programm toimub inglise keeles.


Eelmise aasta programmi osaleja Marge Nõmmik räägib oma kogemusest:

Ma soovisin Bridge it! programmis osaleda eelkõige seetõttu, et mulle tundus põnev saada uusi tuttavaid ja teha koostööd noortega just Balti regioonist sh Venemaalt. Samuti huvitas mind avaseminari teema ning soovisin saada projektikirjutamise ja läbiviimise kogemust.

Pärast programmi läbimist mõistsin, et lisaks uutele tuttavatele olin ma õppinud erinevaid meetodeid projektiidee leidmiseks ja kinnistamiseks, erinevate etappide läbimõtlemiseks ja iseenda hindamiseks. Õppisin enda mõtteid ja emotsioone jagama ning sain juurde julgust sarnaste projektide läbiviimiseks.

Loomulikult sain lisaks veel palju positiivseid emotsioone ja toredaid mälestusi, samuti murdsin nii mõnegi oma eelarvamuse."


Seminaride ajad, teemad ja muu kandideerimiseks vajalik detailne info asub programmi koduleheküljel.


Kandideerimistähtaeg on 14. mai. Jääme Su taotlust ootama!


Küsimuste puhul võta ühendust Bridge It! eestipoolse koordinaatoriga Sille Sepp (aadressil sille.sepp@hotmail.com) või Domus Dorpatensise Bridge It'i kontaktisikuga Uta Kührt (aadressil: uta.kuehrt@dorpatensis.ee )


Bridge It! programmi viiakse läbi koostöös organisatsioonidega Lätist (Оrbīta), Eestist (Domus Dorpatensis ), Venemaalt (Немецко-Русский обмен) ja Saksamaalt (Theodor Heuss Kolleg).

Jaga Facebookis

Domus korraldab 29. aprillil baltisaksa balli (0)

Uta Kührt 06.04.17


Kõik ballile, baltisaksa ballile!

 

Kuulsid naabrinaise tütre poja prutalt, et tema kursaõe venna sõber käis eelmine aasta baltisaksa ballil ja see olevat ülivinge olnud? Lisaks ägedale peole tantsisid ballikülalised tantse, mida muidu ainult telekast on nähtud? On absoluutselt viimane aeg, et ise ka näha ja järgi proovida sellised tantsud nagu française, troika, vengerka ja polonees!

 

Pane nüüd kähku-kähku oma märkmikusse 29. aprillile kirja: BALTISAKSA BALL KELL 21. Uksed avanevad juba kell 20:30, et neidudel ninad puuderdatud ja kingad õigeks ajaks jalga saaksid!

 

Õhtut sisustavad mitmekülgse muusikavalikuga Merlin Kivi Kvintett, sisutihedad vestlused teiste (rahvusvaheliste) külalistega, kook, baltisaksa pirukad, tervitusjook ning loomulikult need samad huvitavad ja ajaloolised baltisaksa tantsud – française, troika, vengerka ja polonees!

 

PS! Oodata on ka üllatusi!

 

Seda ära karda, et tantsusammudega hätta jääd – Sind aitavad samal ajal toimuva rahvusvahelise seminari osalejad, kellel sammud juba selged! Kui aga otsustad pileti juba eelmüügist ära osta, siis ootame sind ka tantsutundi, mis toimub reedel, 28. aprillil, kell 18:30 Tartu Saksa Kultuuri Instituudis, Kastani tänaval hoones number 1. Kusjuures sel aastal õpime lisaks baltisaksa tantsudele ka eesti rahvatantse! Kui tantsutundi ei jõua, siis ära karda – jalga saad keerutada ka juba tuttavate tantsurütmide saatel.

 

Riietus olgu kindlasti pidulik: meestel tume ülikond ja naistel pidulik kleit. Jalga pane viisakad, aga mugavad kingad, sest tantsida saab baltisaksa kombe kohaselt palju! Korra aastas on ju äge kleit või ülikond kapist välja otsida ning tunda ennast veidi pidulikumalt!

 

Pikk jutt lühidalt - tule ballile ja veeda äärmiselt meeleolukas, lõbus ja kultuurirohke õhtu muusika, huvitavate inimeste ja (baltisaksa) tantsude seltsis!

 

Piletid: sooduspilet (õpilased, tudengid, pensionärid ja eelmüügist) 7€, täispilet kohapealt ostes 20€. Aga ära unusta – ostes pileti eelmüügist, oled oodatud ka tantsutundi! ;)

 

Lisainfo ja piletite eelmüük: uta.kuehrt@dorpatensis.ee

 

Tule aga tule ja kutsu sõber ka kaasa! 

Jaga Facebookis

Vanemad artiklid

Näita veel