Domus Dorpatensis - uudised ja postitused


Jälgi meid Facebookis:

Kutse üritusele 08.03. - Kestlikud kogukonnad suure maailma sees. Tartu! (0)

Uta Kührt
28.02.18
Arengukoostöö Ümarlaud ja Domus Dorpatensis kutsuvad 8. märtsil kell 14-17 osalema vestlusringis "Kestlikud kogukonnad suures maailmas".
Üritus toimub Domus Dorpatensise ruumides.

Eesmärgiks on koos mõelda, mis on maailma ja kogukondade kestlik areng ning kuidas see igaüht meist puudutab. Kuidas teha nii, et ka tulevastel põlvedel oleks kodukandis hea elada ning mis on igaühe roll selles?

14.00-14.15 Kogunemine ja eetiline kohvilaud
14.15-15.00 Jääd ja müüte murdev viktoriin “Kuidas maailmal läheb?” Saame teada, kas elu meie planeedil on läinud ajaga paremaks või halvemaks.
15.00-15.30 Tutvume maailma kestliku arengu eesmärkidega (kes, miks, kuidas ja kus?) ning otsime nende seast oma.
15.30-15.50 Kohvipaus koos kestlikuks kasvanud kogukonna näitega.
15.50-16.30 Kestlik Tartu(maa). Kas ja kuidas muuta kodukanti senisest kestlikumaks?
16.30-17.00 Õhtusöök ja mõnus olemine

Üritusele saab registreeruda siin: https://goo.gl/forms/nk9hqSuvsw7QhFu93

Sündmuse korraldab Arengukoostöö Ümarlaud koostöös Domus Dorpatensisega ja selle elluviimist toetavad Euroopa Komisjon ja Eesti Välisministeerium.

Arengukoostöö Ümarlaua sündmustel pakume ilma lihata toitu. Tööstuslik lihatootmine on neljas suurim kliimamuutuste põhjustaja.
Jaga Facebookis

DD uus kultuuripakett: Majutus Domuses ja ERMi külastus (0)

Uta Kührt 04.01.18
Hea uudis kõikidele kultuurisõpradele - tule üksi, koos sõprade või perega Tartusse, avasta ERMi näitused ja ööbi DD hubases külaliskorteris! Nii majutusele kui ka muuseumikülastusele kehtib 10% soodustust.
Rohkem infot siit: http://www.dorpatensis.ee/kulaliskorterid/kulaliskorterid/erm

Jaga Facebookis

Kes on Tartumaa parim MTÜ, vabakondlane? Esita enda kandidaat. (0)

29.09.17
Tartu Ärinõuandla, Tartumaa Arendusselts, Domus Dorpatensis, Kodukant Tartumaa, Tartu Maavalitsus ja Tartu Linnavalitsus üheskoos otsivad 2017. aasta
• aktiivseid kodanikuühendusi,
• aktiviste-vabakondlasi ja
• vabasektori toetajaid.


Soovime esile tõsta ja tunnustada neid, kelle teod muudavad meie kodukohta paremaks, kogukonda ühtsemaks ning kodanikuühiskonda tugevamaks.


2017. aasta mittetulundusühenduse nimetus antakse organisatsioonile kelle tegevus on aasta jooksul toonud kaasa olulise positiivse muudatuse tegutsemisvaldkonnas ja/või -piirkonnas.
Valikukriteeriumid:
• sotsiaalne kõlapind, kasuteguri suurus ja kvaliteet,
• hõlmatud sihtgrupi suurus ja noorte kaasatus; koostöö erinevate ühiskondlike gruppidega,
• uudne lähenemine probleemile/uus idee,
• organisatsiooniline võimekus,
• tegevuste jätkusuutlikkus ja järjepidevus.

2017. aasta vabakondlasena tunnustatakse vabatahtlikuna tegutsenud inimest ning oluline on, millist väärtust ja uut tegevust on vabakondlase panus piirkonda/valdkonda või ühendusse toonud.
Valikukriteeriumid:
• kandidaadi poolne tegevus ei peaks kuuluma tema rahaliselt tasustavate tööülesannete hulka,
• kandidaadi tegevus vabatahtliku tegevusena - sotsiaalne kõlapind, uudsus, vabatahtlikuna tegutsemise aeg ja millist väärtust on kandidaadi tegevus piirkonda/valdkonda või ühendusse toonud.

2017. aasta mittetulundusühenduste tegevuse toetajana tunnustatakse kohalikku omavalitsust, eraisikut või äriühingut, kes on aidanud kaasa kodanikuühendustele soodsama keskkonna loomisel, toetanud mittetulundusühenduste tegevust rahaliselt või mõnel muul moel.
Valikukriteeriumid:
• hea toimiv sisuline ühistegevus erinevate sektorite (kohalik omavalitsus, äriettevõte, mittetulundusühendused) gruppide vahel,
• rahaline/mitterahaline panus.

Kandidaate saavad esitada nii kohalikud omavalitsused, äriühingud, üksikisikud kui ka mittetulundusühingud ise. Ankeet täidetav elektroonselt SIIN
Kandidaate saab tunnustamiseks esitada kuni 30. oktoobrini 2017. 

Kõigis kategooriates tunnustatakse parimat meene ja tunnustuskirjaga, lisaks kahte nominenti tunnustuskirjaga. Parimate välja kuulutamine toimub 23. novembril ning osalemise kutse saadame kõikidele, keda on tunnustamiseks esitatud kui ka neid esitanutele.

Lisainfo:
Kadri Pau, SA Tartu Ärinõuandla
Tel 742 8491, 5664 8135 ja e-post: kadri@tartu.bas.ee

Tunnustamiskonkursi läbiviimist toetavad Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja Tartu maavalitsus.
Jaga Facebookis

Domus otsib assistent-puhastusteenindajat (0)

15.08.17
Domus Dorpatensis otsib oma toredasse kollektiivi assistent-puhastusteenindajat.

Tööülesanded:
o   Külaliskorterite ja seminariruumide broneeringute haldamine
o   Klientide vastuvõtmine, klientidega suhtlemine
o   Telefonivalve
o   Külaliskorterite, seminariruumide ja üldkasutatavate ruumide koristamine

Töö on graafiku alusel ja nõuab ajalist paindlikkust (töö on ka nädalavahetuseti). Saame pakkuda osalist töökohta (0,7).

Meie töö sobib Sulle, kui oled:
-       Kohusetundlik
-       Täpne
-       Sõbralik
-       Hea suhtleja
-       arvutiga Sina peal (Outlook, Word, Excel)
-       heas füüsilises vormis
-       Oskad inglise keelt (vene keele oskus tuleb kasuks)

Ootame Su motivatsioonikirja ja CV 23. augustiks meili teel aadressile dorpatensis@dorpatensis.ee

Sobivusel kutsume Sind vestlusele.

Jaga Facebookis

Tule osalema noorteprogrammis Bridge It! (0)

Uta Kührt 04.05.17

Hea noor!


Kas soovid arendada oma algatus- ja eestvedamisoskusi? Kas näed oma kodukohas mõnd sotsiaalset probleemi ja soovid seda lahendada, aga teadmisi ja tuge napib? Siis võib Bridge It! programm olla Sulle abiks!


DD Akadeemia kutsub Sind osalema rahvusvahelises ühiskondlike algatuste programmis Bridge It!. See on 6-kuuline programm, mis koosneb kolmest osast. Kahe suvise seminari eesmärgiks on anda erinevate algatuste kujundamiseks inspiratsiooni, süüvida projekti läbiviimiseks vajalikesse baasteadmistesse ning harjutada üheskoos selleks vajalikke oskusi. Seda kõike, et sügise tulekul viia ellu sotsiaalne algatus või projekt oma kodukohas. Saadud kogemuste najal kokkuvõtete tegemine ning uute sihtide seadmine võetakse eesmärgiks aga viimasel, talvisel seminaril.


Bridge It! on mitteformaalsetel meetoditel põhinev programm, mis keskendub suuresti just Läänemere regioonile. Seetõttu on programm mõeldud eelkõige noortele vanuses 18–28 aastat Eestist, Lätist, Leedust, Soomest ja Loode-Venemaalt. Programmis osalemine on tasuta, samuti kompenseeritakse osalejate sõidukulud 50% ulatuses. Programm toimub inglise keeles.


Eelmise aasta programmi osaleja Marge Nõmmik räägib oma kogemusest:

Ma soovisin Bridge it! programmis osaleda eelkõige seetõttu, et mulle tundus põnev saada uusi tuttavaid ja teha koostööd noortega just Balti regioonist sh Venemaalt. Samuti huvitas mind avaseminari teema ning soovisin saada projektikirjutamise ja läbiviimise kogemust.

Pärast programmi läbimist mõistsin, et lisaks uutele tuttavatele olin ma õppinud erinevaid meetodeid projektiidee leidmiseks ja kinnistamiseks, erinevate etappide läbimõtlemiseks ja iseenda hindamiseks. Õppisin enda mõtteid ja emotsioone jagama ning sain juurde julgust sarnaste projektide läbiviimiseks.

Loomulikult sain lisaks veel palju positiivseid emotsioone ja toredaid mälestusi, samuti murdsin nii mõnegi oma eelarvamuse."


Seminaride ajad, teemad ja muu kandideerimiseks vajalik detailne info asub programmi koduleheküljel.


Kandideerimistähtaeg on 14. mai. Jääme Su taotlust ootama!


Küsimuste puhul võta ühendust Bridge It! eestipoolse koordinaatoriga Sille Sepp (aadressil sille.sepp@hotmail.com) või Domus Dorpatensise Bridge It'i kontaktisikuga Uta Kührt (aadressil: uta.kuehrt@dorpatensis.ee )


Bridge It! programmi viiakse läbi koostöös organisatsioonidega Lätist (Оrbīta), Eestist (Domus Dorpatensis ), Venemaalt (Немецко-Русский обмен) ja Saksamaalt (Theodor Heuss Kolleg).

Jaga Facebookis

Vanemad artiklid

Näita veel