Eesti Kodanikuühiskonna Foorum

Toimumisaeg: 11.00-20.00 12.04.2011
Toimumiskoht: Domus Dorpatensis (Raekoja plats 1 / Ülikooli 7)

Nädala teisel päeval rääkisime aga hoopis sellest, mis on halvasti ja mida võiks muuta ning asume probleemide üle diskuteerima.

Pikemaid kokkuvõtteid loe siit:Foorumil arutati järgmistel teemadel:

1. Vabaühenduste rahastus – kui kinni peaks kraane keerama?

Sageli küsivad vabaühendused, miks peavad rahastajate nõudmised nii karmid olema ja miks fondid ei võiks rohkem usaldada. Fondid kurdavad omakeskis, et vabaühendused ei mõista aruandluse mõtet ja ei suuda alati tõestada, et nende rahakasutus on olnud sihipärane. Kuhu nihutada vastastikuse usalduse piiri? Alateemana peatusime küsimusel, keda üldse peaks toetama, kas pigem kümneid väikseid vabaühendusi, et need välja ei sureks, või suuri ja edukaid. Arutelu juhatas sisse Agu Laius (Kodanikuühiskonna Sihtkapitalist).

2. Mis kasu on arengukavadest?

Kellele on arengukavasid tarvis? Arengukava koostamiseks läheb palju aega ja vaeva, teinekord tundub lihtsam saavutada väikseid käega katsutavaid töövõite kui kümnete organisatsioonidega laua ümber mõõdikute ja meedetega mässata. Samas on see oluline tööriist avalikus sektoris, et valdkonnas teadlikkust tõsta. Kes aga tegelikult arengukavasid kasutab? Arutelu juhatas sisse Jüri-Ott Salm (Eestimaa Looduse Fondist).

3. Kodanikuaktiivsus ja internet

Valik kriitilisi seisukohti: „Kõik inimesed ei ela Facebookis!“ – „Internetis saab samamoodi olla hea kodanik, nagu tänaval meelt avaldades või vabatahtlikku tööd tehes.“ – „Maksame riigile makse, aga kui nende kogutavaid andmeid kasutada tahan, pean uuesti maksma. Mismõttes?“  Arutelu juhatas sisse Henri Laupmaa (Open Data Eesti esindajana).

4. Vaba päev vabatahtlikuks tööks?

Üks levinumaid ettepanekuid eelviimasel kodanikuühiskonna konverentsil oli idee, et töökohad peaksid võimaldama aastas ühe vaba päeva, et töötaja saaks minna vabatahtlikuks vabaühendusse või heategevusorganisatsiooni. Mida see tegelikult tähendab nii vabatahtlikele, tööandjatele kui Eestile üldiselt? Arutelu juhatas sisse Elina Kivinukk (EMSL-ist).


Jaga Facebookis