Väitlusturniir: Estonian Open 2011

Väitlusturniiril osales 32 2-liikmelist võistkonda Eestist, Lätist, Leedust, Venemaalt, Valgevenest ja Prantusmaalt. Ühes ruumis väitles korraga neli võistkonda - igaühe eesmärk veenda kohtunikke, et nende argumendid on tugevamad. Väideldi inglise keeles ning kõikide kõnede pikkuseks oli 7 minutit. Traditsiooniliselt oli turniiri peakohtunik eestlane, kuid teda abistasid kaks kogenud kohtunikku, üks Lätist ja teine Malaisiast. Väitlusturniir toimus Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonna hoones, Lossi 3. Teisel päeval toimus finaal Ülikooli ajaloomuuseumi valges saalis.

Turniiri võitis võistkond Lätist. Täpsemalt saab tulemustega tutvuda siin.

Videosalvestused turniirist on saadaval sellel leheküljel: http://blip.tv/loganimal.

Näiteks finaalväitlus antud turniir 4 parema võistkonna esituses: http://blip.tv/loganimal/estonian-open-2011-finals-pt1-5066388

Väitlustutniir täitis eelkõige eesmärki, et antud juhul noored kodanikud oleksid teadlikud sellest, millised on ühiskonnas aktuaalsed teemad ning kuidas oma arvamust neist kujundada ja seda väljendada. Kuna laiemalt on väitlusliikumise eesmärgiks, et ühiskonnas võidaks tugevam argument, on väitlemisega kokku puutunud inimesed teadlikumad oma oskustest ühiskonnas kaasa rääkida.

Jaga Facebookis