Linnavolikogu simulatsioon

Toimumisaeg: 16.00 12.04.2011
Toimumiskoht: Tartu Raekoda, suur saal

Raekoja suures saalis toimus eelkõige gümnaasiumiõpilastele mõeldud Linnavolikogu simulatsioon, kus noortel oli võimalik läbi mängida erinevaid linna juhtimise protsesse. Simulatsioonist võttis osa 22 õpilast, kellest 2 osutus motivatsioonikirja alusel ka esimeheks ja aseesimeheks. Õpilasi oli Tartu Raatuse Gümnaasiumist, Tartu Kivilinna Gümnaasiumist, Ülenurme Gümnaasiumst, Tartu Mart Reiniku Gümnaasiumist ja Tartu Kunstikoolist. Simulatsioonil oli päevakorras 5 eelnõud, millest vastu võeti ainult üks – Pirogovi platsi muutmine välikinoks suvisel ajal.

Simulatsiooni eesmärk oli aidata noortel paremini mõista poliitlisi otsustusprotsesse ning fraktsioonide tööd volikogus. Üritust organiseeris ja aitas läbi viia Tartu Noortevolikogu. Oma panuse andsid ka poliitilised noortekogud, kelle abiga kutsusime nüüdseks juba endise koosseisu fraktsioonide esimehed noortele eelnevalt volikogu tööst ja protseduurist rääkima ehk infotundi andma.

Humoorikad küsimused eelnõude kohta, vaidlused ning omapärased muudatusettepanekud jätsid noored ligi 2 tunniks arutlema nendega seonduvatel teemadel. Oli väga õpetlik ja hariv üritus nii osalejatele kui korraldajatele. Tartu Noortevolikogu eesmärk on muuta simulatsioon oma tegevuskavas traditsiooniliseks.

Jaga Facebookis