Mis on KUUR¹² inkubaator?

KUUR¹² on koht, kuhu kogunevad hakkajad inimesed, kes tahavad midagi ühiselt Eestis paremaks teha. Kohapeal on sul võimalik leida endale meeskond, palju häid ideid ja toetus mentorilt. Üritus kestab ühe intensiivse päeva ning on kõigile tasuta (sh toitlustus)!

Mõned näited algatustest, mida KUURis käima võiks panna: huvialaringid, kirbuturg, kohalik poliitiline algatus, lauatennise võistlus, laste mänguväljaku projekt, rattamatkade sari, koolimaja värvimine, ökotoidu kommuun, raamatulaat jne. Võimalusi on lõputult - mida Sina algatada tahaksid?

Kohale on oodatud kõik, kes tunnevad, et tahaksid oma kodukohas (või kogu Eestis!) midagi muuta ja paremaks teha. Selleks ei pea endal seda head ideed veel olema, piisab vaid soovist midagi head ära teha. Kellel aga idee on, ükskõik kui suur või väike, siis KUUR on õige koht seda teistega jagamiseks ja tegutsema hakkamiseks! Kohapeal viimegi kokku ideed ja inimesed, kes tahaksid selles osas midagi teha, ning teeme esimesed sammud idee teostamise suunas. Moodustunud meeskondi juhendavad ja aitavad kogenud mentorid. 

Vali endale sobivaim ja osale! Registreerimine on selle teksti all.

TARTU 29.04 - Athena konverentsikeskuses - 
FB event 
PÄRNU 28.04 - Pärnu Keskraamatukogus - FB event
PAIDE 28.04 - Paide kogukonnakeskuses - FB event
NARVA 28.04 - Ingeri hotelli konverentsisaalis - FB event   
TALLINN 29.04 - Eesti Puuetega Inimeste Koja saalis - FB event 

Inkubaatorid kestavad ühe päeva ning algavad kõikjal 10.00. 

Kohapeal saad liituda sobiva meeskonnaga, kellega koos siis päeva jooksul konkreetne tegevusplaan paika pannakse ning esimesed asjad ka kohe ühiselt valmis tehakse (vaata täpsemat protsessi siit). KUUR ei ole vestlusring või arengukava arutelu, KUURis tehakse käed mustaks ning hakatakse tegema!
Email again:


KUUR¹² protsess

1. Idee tutvustamine ja meeskonna loomine

Iga inkubaatori alguses saavad kõik eestvedajad 3 minutit ettekandeks, mille jooksul peab selgitama miks ta seda ideed teostada tahab, kirjeldama lühidalt ideed. Samuti peab hindama, idee ajalist mahtu ja prespektiivi (ehk kui palju inkubaatori päeva jooksul tehtud võiks saada ning mis hetkeks idee täielikult valmis võiks saada). Viimaks on oluline ka lisada, et kui palju ja milliste oskuste/kogemustega inimesi oleks meeskonda tarvis.

Sellele järgneb meeskondade valimine, kus iga osaleja (va eestvedajad) saab lähemalt tutvuda välja pakutud ideedega ning valida endale kõige südamelähedasema algatuse, millega liituda.

2. Töö inkubaatoris

Päeva lõpuks peavad kõik meeskonnad olema kirja pannud oma edasise tegevuste plaani, jaganud ära töö meeskonna liikmete vahel ning esitlema midagi, mis juba valmis on saadud. Et kõik meeskonnad võimalikult kiiresti ja hästi nende eesmärkide täitmiseni jõuaksid, on inkubaatoritel ka kogemustega mentorid, kes aitavad vajadusel meeskondi.

3. Pärast inkubaatorit

See üks päev on ainult algus. Algatused on mõeldud tegutsema pärast inkubaatorite lõppu ning loodetavasti jäävad osalejad nendega ka edasipidi tegelema.

Esimese nädala jooksul (30.04-06.05) püüab Kodanikuühiskonna Nädala meeskond ka kõigile elujõulistele algatustele saada meedia tähelepanu ning seeläbi uusi toetajaid ja partnereid. Samuti kontrollib korraldusmeeskond iga inkubaatorist väljunud idee toimimist ühe kuu ja poole aasta pärast.