Erakordsete algatuste nädal kummutab Eesti elanike passiivsuse müüti 19. aprill 2012

Aprilli lõpus saab Garage48 ning mõttetalgute kombinatsioonina toimuvate kodanikuühiskonna inkubaatoritega alguse Eesti Kodanikuühiskonna Nädal. Nädala kulminatsiooniks on Teeme Ära talgupäev 5. mail. Registreerimine nii inkubaatoritele kui talgupäevale on jätkuvalt avatud.

AttributionNoncommercialNo Derivative Works Autor: HolgerVaga 

Nädala raames toimuvate KUUR12 inkubaatorite raames tulevad viies Eesti linnas kokku sajad kohalikud elanikud, et omaalgatuslikult nende endi poolt tunnetatud murekohti mentorite käe all üheskoos lahendama asuda. Alguse võivad saada tegevused nagu huvikursuste loomine, lasteaedade remontimine, erinevad kohalikud poliitilised algatused või mistahes pöörased projektid. 

„Tegu on ainulaadse kombinatsiooniga Garage48 ja Teeme Ära mõttetalgute praktikast, kus ühelt poolt mõeldakse koos ning teiselt poolt tehakse kohe ära ka. Kohapeal juhendavad meeskondi valdkonna spetsialistid, kes annavad nõu nii tegevusplaani ülesehituse kui võimalike rahastajate osas“, selgitas Eesti Kodanikuühiskonna Nädala eestvedaja Martin Noorkõiv. 

Teeme Ära talgupäev 5. mail viib Eesti ka väärikalt maailmakaardile, kuivõrd 2012. aastal toimub Eestist alguse saanud maailmakoristuse aktsioon, mille käigus koristatakse paljudes riikides üle maailma oma kodukohta. Eesti võttis sarnase prügikoristuse mäletatavasti ette 2008. aastal, millest tänaseks ongi välja arenenud sadu erinevaid kogukondlikke algatusi hõlmav talgupäev. Nagu paaril viimasel aastal, on ka nüüd vajalike tööde-tegemiste eestvedajaks ja korraldajaks iga kohalik kogukond või ettevõtlik inimene ise.

Eesti Kodanikuühiskonna Nädala üritustele on oodatud kõik Eesti elanikud varasemast kogemusest sõltumata. Kõikidel on võimalik leida enda jaoks kas meeskond mõne kohaliku elu algatuse elluviimise tarbeks või osaleda talgutel.

Eesti Kodanikuühiskonna Nädalat korraldab sihtasutus Domus Dorpatensis. Üritused saavad teoks Kodanikuühiskonna Sihtkapitali ja Tartu Linna toetusel.

Rohkem infot Eesti Kodanikuühiskonna Nädala kodulehel: www.kodanikuuhiskond.ee
Rohkem infot Teeme Ära talgupäeva kodulehel: www.teemeara.ee 

Lisainfo: Martin Noorkõiv, Eesti Kodanikuühiskonna Nädala eestvedaja, 581 40314, martin.noorkoiv@dorpatensis.ee
Tarmo Tüür, Teeme Ära talgupäeva eestvedaja, ELF juhatuse liige, 534 11020, tarmo@elfond.ee