Raamatuesitlus 

14. mail 2003 algusega kell 12.00 toimus SA Domus Dorpatensise ruumes P. Schöberi raamatu „Kohalik omavalitsus. Tänapäevase kohaliku omavalitsuse idee“ esitlus ning paneeldiskussioon teemal "Kas Eesti kohalikud omavalitsused on piisavalt iseseisvad?".

 

Bielefeldi Ülikooli emeriitprofessori Peter Schöberi teos räägib kohalike omavalitsuste rollist ühiskonnas, käsitleb nende olemust, problemaatikat ning erinevaid valitsustegevusi.  Raamatu eestikeelne tõlge, mis on ühtlasi ka teine täiendatud trükk, ilmus Avatud Eesti Fondi ja Riigkantselei kaasabil.

Tartu Ülikooli avaliku halduse prof. W. Drechsleri avasõnale järgnes raamatu
autori prof. P.Schöberi ettekanne. Raamatu  ilmumisele oli pühendatud ka järgnev paneeldiskussioon, milles osalesid TTÜ prof. Sulev Mäeltsemees, TÜ Pärnu kolledzi direktor Garri Raagmaa, Otepää vallavanem Aivar Nigol ja Avaliku Teenistuse Arendus- ja  Koolituskeskus direktor Kaido Paabusk. Esitlusele järgnes SA Domus Dorpatensise pidulik vastuvõtt, mida toetas Saksamaa Liitvabariigi Suursaatkond.

Teaduse ja kultuuri sihtasutuse Domus Dorpatensis eemärk on toetada ja levitada teaduslikke, ühiskondlikke ja kultuurialaseid teadmisi. SA Domus Dorpatensis asub aadressil Raekoja plats 1/Ülikooli 7.

Koha peal oli võimalik raamatuga lähemalt tutvuda ning endale ka lugemiseks osta. Hetkel on raamatut võimalik veel osta Tartu Ülikooli avaliku halduse osakonnast: Tiigi 78, Tartu 50410, tel:                7 375 583        .