Kohtumisõhtu "Tiibet" 11.11.2004

Teaduse ja Kultuuri Sihtasutusel Domus Dorpatensis on hea meel kutsuda kõiki huvilisi algavale reisimuljetesarjale „Avastusretked“. Sarja eesmärgiks on kokku viia ühelt poolt inimesed, kes on rännanud eestlaste jaoks kaugetes paikades, ja teisalt reisimise ja erinevate kultuuride vastu huvitundjad.

 

Sarja avaüritusel „Mida ma avastasin Tiibetis?“ esinevad Piret Ehin ja Liivo Niglas. Esinejad räägivad sellest, mida kogesid ja nägid seal oldud aja jooksul ning kuidas nad suhestavad oma kogemust varem kuuldu ja hiljem loetuga. Kohtumisõhtul näidatakse katkeid ka Liivo Niglase filmist „Tavaline seiklus“.

 

Tiibet on läänemaises ettekujutuses olnud eraldatud ja teistsugune paik – omamoodi müütiline  „maailma katus.” „See on maa, mis viib mõtted kõrgemale meie eneste olemisest” (Thubten Dzhigme Norbu). Milline on see Tiibet, mis avaneb külalisele anno 2004? Mis tema kunagisest ainulaadsusest veel alles on? Milliseid kontraste pakuvad vana ja uus Tiibet? Kas sealne usk, keel ja kultuur suudavad vastu panna hiinastumise ja üleilmastumise survele? Mida head ja halba on suurem avatus Tiibetile kaasa toonud? Nende ja paljude teiste küsimuste üle arutavadki esinejad.