Filmiesitlus "Maailmafilm": HOME 20.01.2010

Keskkonnateemad on üha enam ületamas uudiskünnist ning muutumas järjest olulisemaks tänapäeva ühiskonnas. Antud ürituse eesmärk oli tuua globaalse kliimasoojenemisega seotud probleemid tavakodanikule pisut lähemale, tehes seda läbi dokumentaalfilmi linastuse ning informatiivse arutelu.

20. jaanuaril oli kõigil huvilistel võimalik osa saada eelmise aasta ühe parima keskkonna alase dokumentaalfilmi HOME vaatamisest ning sellele järgnenud arutelust Kopenhaageni kliimakonverentsi teemal. Kohal olid külalised Henri Laupmaa (Eestimaa Looduse Fondi nõukogu liige ja Goodwill Group Ltd juhataja), kes käis antud konverentsil ka ise kohal, ning Rein Toomla (Tartu Ülikooli rahvusvaheliste suhete lektor).

Üritus algas filmi HOME vaatamisega, mille juhatas sisse ürituse moderaator. Linastusele järgnes lühike kohvipaus, et külalised saaksid jalgu sirutada ning nähtust omad järeldused teha.

Peaesineja Henri Laupmaa jätkas seejärel ettekandega Kopenhaageni kliimakonverentsi teemal. Teine külalisesineja - Rein Toomla - valgustas publikut lähtudes rahvusvaheliste suhete ja poliitika aspektist.

Publik oli varmas diskussioonis osalema - küsimusi esitati nii noorte kui ka vanemate külastajate hulgast. Nagu ikka - alguses ei saa vedama, pärast pidama. Kokkuvõtteks ligi tunniajane valgustav arutelu.