Rahvusvaheline õhtu "Jaapan" 4.03.2010

 Domus Dorpatensis alustas uut rahvusvaheliste kohtumisõhtute sarja “Meet the world” (Kohtu maailmaga), mille eesmärk on parandada kultuurivahelisi suhteid, austada arvamuste mitmekesisust ja murda kultuurilisi stereotüüpe.

Esimene üritus viis meid tõusva päikese maale koos kahe huvitava külalisega: jaapani vahetusüliõpilase Naoyuki Karita ja võitluskunstide õpetaja Reedik Pääsukesega.

Vaheldusrikas debatt puudutas Jaapani ülikoole, seletas jaapani keele keerulisi kirjareegleid ning keerulist süsteemi, kuidas inimesed seal üksteist austavad. Saime teada, mis on erinevate võitluskunstide eripärad, milline on jaapani köök, kuidas jaapani religioonid osaliselt ühte sulavad ning palju muud. Kõikide teemade üle arutleti nii Jaapanit külastanud inimeste kui jaapanlaste endi vaatenurgast. Võrdlesime Jaapani olukorda ka Eesti olukorraga.  Intervjuu taustaks olid valitud lisaks jaapani muusikale erinevad kujunduselemendid nagu brošüürid, plakatid, raamatud, võitluskunstirelvad ja slaidshow. Täname Jaapani saatkonda Tallinnas brošüüride ja plakatite eest!

Pärast ürituse ametlikku osa jätkus arutelu kohvi ja tee seltsis Domuse hubases  kohvikuruumis.