Filmiesitlus "Maailmafilm": Sharkwater 1.3.2010

Esmaspäeval, mil kalender märkis kuupäevaks 1. märts, kogunesid kõik dokumentaalfilmihuvilised ja keskkonnasõbrad teistkordselt sel aastal Domus Dorpatensise õdusasse seminariruumi, et heita pilk haidest ning looduslikust mitmekesisusest pajatavale põnevale dokumentaalfilmile "Sharkwater".

Rahvast kogunes saalitäis – filmile olid tulnud nii noored, keskealised kui ka vanema generatsiooni esindajad. Külaliseks oli sel korral Eestimaa Looduse Fondi juhatuse esimees Jüri-Ott Salm.

Film suutis publikule pakkuda valgustavat informatsiooni teema kohta, õõvastavaid kaadreid ning puudu ei olnud ka naerupahvakutest.

Linastusele järgnes küllakutsutud külalise ettekanne. Sel korral jagas publikuga omi mõtteid Jüri-Ott Salm, tehes seda tavalisest alternatiivsemal moel, mis aitas publikul luua pisut terviklikuma pildi filmis käsitletud probleemistikust. Esitati teemakohaseid küsimusi, mis loomulikult ei jäänud vastuseta.

Suur tänu külalisele Jüri-Ott Salmile ning tänuavaldused ka Silja Kanale, kes varustas ürituse korraldajat filmiga oma erakogust.