Vestlusõhtu "Inimene kohtub inimesega": Tom Valsberg ja Madis Masing 13.12.2011


13. detsembril võis Cafe Noir`is silmata rohkelt sigimist-sagimist ehk uskumatu oli tõeks saanud. Aset leidis projekti "Inimene kohtub Inimesega" esimene vestlusõhtu, kus muljeid, kogemusi, nägemusi jagasid Tom Valsberg ja Madis Masing. Külalisi suunas vestlusvooga Marie Pullerits, kelle me leidsime vaid mõned päevad enne õhtu toimumist. Ta osutus tõeliseks pärliks, suutes oma ärevusele vaatamata kõike ladusalt hallata.

Valsberg ja Masing sidusid ehedalt küsimusi kultuuri kohta oma reisimuljetega, tuues näiteid Indiast ja koguni Jamaicalt. Lähemalt tutvustas Madis põnevate ökokülade olemust ning üheskoos Tomiga arutlesid nad Eesti haridussüsteemi murekohtade üle.  Samas on need vaid mõned märksõnad, millest külalised jõudsid kõneleda, sest teemade ampluaa varieerus majandusest Tom Valsbergi väiteni, et kõik inimesed oskavad laulda. Ja peagi oligi muusikul kitarr käes, ühendades  kohvikutäie inimesi vähemalt kolmeks minutiks oma muusikaga.

Julge ja aus kõnelemismaneer tõstatas publikus rohkelt küsimusi, mistõttu saime rõõmustada, et jah, dialoog või koguni triloog on saavutatud ning hea algus uutmoodi kohtumisõhtuteks loodud. Meeneteks kinkisime esinejatele enda küpsetatud piparkooke.