Miks valida meid?


Kogu teenitud raha läheb ühiskondlikesse tegevustesse.Meie kliendid hindavad meie kortereid väga kõrgelt.Meil ei pea muretsema oma ökoloogilise jalajälje pärast.Eesti - saksa tudengite kohtumisõhtu ACADEMICA raames 20.11.2012

XVI eesti-saksa akadeemilise nädala Academica raames korraldas sihtasutus Domus Dorpatensis taas kord eesti ja saksa tudengite kohtumisõhtu. Välisüliõpilased Saksamaalt rääkisid seal studeerinud eestlastega võõrsil õppimisega seotud rõõmudest, muredest ja ootustest. Vestlus toimus saksa keeles ja seda juhtisid Berenike Seeberg-Elverfeldt ja Heilika Leinus. Ürituse korraldamist toetas Tartu Ülikool.


Pärast põgusat enesetutvustust said osalejad võimaluse avaldada arvamust mitmesugustel nende jaoks põnevatel teemadel. Vestlusjuhid esitasid küsimusi selle kohta, missuguste ootustega tudengid välisriiki läksid, mis nad seal õppisid, kuidas muutus nende enesetunnetus ja missugused väärtused jäävad pärast võõrsil veedetud aega kestma.


Eriti huvitasid osavõtjaid kultuurilised erinevused, näiteks eestlaste ja sauna  maagiline side ja mõlema riigi üliõpilasühenduste erisused. Veel räägiti näiteks toitumisharjumustest, inimeste temperamendist, kliimast ja loodusest. Eestlaste soe hommikusöök, Konstanzi lumeta talved ja välistudengeid ootamatu energilisusega üllatanud tartlased olid vaid mõned paljudest jututeemadest.


Kultuuriliste kogemuste jagamise kõrval ei jäänud varju ka õppekvaliteet ja ülikooliõpingute erinevused. Üldiselt jäid osalejad oma välisõpingutega väga rahule, kuid tõdesid ka, et teavad nüüd, kuidas saaksid erinevad ülikoolid oma süsteeme veelgi paremaks muuta. Näiteks oleks kõikjal kasu internetipõhisest õppeinfosüsteemist ja suuremast valikuvabadusest õppekava kontekstis.


Arutelu kujunes huvitavaks ja kestis osalejate soovil oodatust kauem. Seejärel ootasid noori suupisted, karastusjoogid, tee ja kohv. Vilgas mõttevahetus kestis edasi ja viimased külalised lahkusid alles vahetult enne uste sulgemist.