Miks valida meid?


Kogu teenitud raha läheb ühiskondlikesse tegevustesse.Meie kliendid hindavad meie kortereid väga kõrgelt.Meil ei pea muretsema oma ökoloogilise jalajälje pärast.Maailmapäeva filmi- ja arutelu õhtu 01.06.2012

Lastekaitsepäeva õhtupoolikul kell 19.00 algas Domus Dorpatensises Tiibeti teemaline filmi- ja aruteluõhtu, mida juhatas lühidalt sisse Roy Strider ning millele järgnes dokumentaalfilmi “Päike pilvede taga: Tiibeti saaga” vaatamine. Samal ajal pakuti osalejatele ka Tiibeti teed. Film käsitles Tiibeti segast olukorda, rahva ebakindlust oma riiklike nõudmiste suhtes ja võitlust oma õiguste eest. Kohe filmi järel näidati mitu videoklippi, milles käsitleti Tiibeti koolilaste väljaastumisi hiinakeelse hariduse vastu ja ka enesepõletuste levikut Tiibeti piirkonnas.


Seejärel võttis sõna jurist ja TÜ töö- ja sotsiaalhooldusõiguse dotsent Gaabriel Tavits, kes arutles lühidalt lasteõiguste teemal. Ta tutvustas Hiinas ja seega ka Tiibetis kehtivat lastepoliitikat ning Tiibeti piirkonnas esiletulevaid raskusi lasteõiguste hoidmisega. Sellele järgnes videokonverents, mille raames võeti ühendust Londonis asuva Tema Pühaduse dalai-laama eriesindaja Thubten Samdupiga. Mitmed osalejad kasutasid võimalust esitades talle küsimusi Tiibeti teemal.


Videokonverentsi järel toimus veel üksikute Tiibeti olukorda käsitlevate videoklippide vaatamine, mida kommenteerisid kohapeal olnud Roy Strider ja teised Eesti-Tiibeti Kultuuriseltsi liikmed, s.h. seltsi juhatuse esimees Laur Järv. Filmi- ja aruteluõhtu viimases pooles kasutasid osalejad võimalust ning esitasid ühiseks aruteluks neid huvitavaid küsimusi Tiibeti teemal. Küsimustele andsid vastuseid lisaks Roy Striderile ka mitmed Eesti-Tiibeti Kultuuriseltsi esindajad ning tekkis aktiivne arutelu Tiibeti mineviku, oleviku ja tuleviku üle. Osalejad olid seejuures huvitatud ka sellest, mida saavad eestlased teha, et Tiibeti olukorda parandada.


Tiibeti temaatiline filmi- ja aruteluõhtu oli erakordselt informatiivne ja käsitles erinevaid vaatepunkte kindlale olukorrale, põhjendades toimuva keerukust ja tekkivaid arusaaamatusi. Lõpuks jõuti järeldusele, et tegelikult on Eesti ja Tiibeti ajalugu väga sarnane, kui välja arvata asjaolu, et Eestil õnnestus saavutada iseseisvus samas kui Tiibet on paraku jätkuvalt teise riigi võimu all.