Miks valida meid?


Kogu teenitud raha läheb ühiskondlikesse tegevustesse.Meie kliendid hindavad meie kortereid väga kõrgelt.Meil ei pea muretsema oma ökoloogilise jalajälje pärast.Kohtumisõhtu "Meet the world": Marimaa 28.11.2012

28. novembril toimus Meet the World üritustesarja raames järjekordne soome-ugri kultuure tutvustav infoõhtu, mis seekord tegi ülevaate maridest ja mari kultuurist. Külalisesinejateks olid Marimaal sündinud Tartu Marilaste Liidu esimees Vasli Nikolajev ja eestlane Anu Väliaho, kes töötas kakskümmend aastat misjonärina Venemaal Ingeri Evangeelses Luterlikus Kirikus Uurali praostkonnas. Lisaks kahele ettekandele esitas marilanna Anna Mišina mari rahvalaule.


Esmalt esines Vasli Nikolajev, kes andis oma ettekandes ülevaate maride asualast, rahvaarvust ning etnograafilistest gruppidest. Vasli Nikolajev tõi välja, et marid jagunevad kolmeks etnograafiliseks grupiks: niidumarid, kes elavad Kesk-Volgamaal, Vjatka ja Vetluga jõe vahelisel tasandikualal, mäemarid, kes asuvad Volga paremkaldal ning idamarid, kes elavad Baškiiria kirdeosas. Ta nimetas marisid kõige temperamentsemaks soome-ugri rahvaks, samas aga lisas, et maride rahvalaulud on aeglased ja mõtlikud. Tema sõnade kinnituseks esitas Anna Mišina publikule erinevaid rahvalaule. Lisaks kõneles Vasli maride ajaloost, kultuurist ja tänapäevasest olukorrast Venemaa Föderatsioonis.


Järgmine esineja Anu Väliaho kõneles oma misjonitööst Marimaal ja Baškiirias. Esimesel Marimaa reisil 1992. aastal sattus Anu koos oma abikaasa praost Juha Väliahoga maride ohvripidustustele, mida kiriku puudumise tõttu peeti ohvrimetsas. Juba järgmisel aastal kolis Anu koos oma abikaasaga Mari Eli Vabariiki, et ehitada üles Joškar-Ola kogudus. Alates 2005. aastast kuni 2012. aasta alguseni töötasid Väliahod peamiselt Baškiirias Birski linna luterlikus kirikus. Oma ettekandes rõhutas Anu Väliaho luterliku kiriku panust mari keele ja kultuuri talletamisel - luterliku kiriku eestvedamisel on tõlgitud mari keelde Piibel, samuti erinevad liturgilised tekstid ja vaimulikud laulud. Lisaks rääkis Anu oma kõige meeldejäävamatest kogemustest, mis tal mari kultuuri tutvustades ette on tulnud. Nii on Anu käinud mari rahvarõivaisse riietatult raadiointervjuud andmas 40 kraadises Austraalias aga ka Londonis, kus tal tuli pärast ettekannet mari rahvarõivais ja hõberahadest keega metrooga ööbimispaika sõita. Anu on aidanud ka korraldada üle saja mari kontserdi Soomes ja kogunud mari laste käsitöö müügiga raha Joškar-Ola koolile igapäevaste õppevahendite soetamiseks. 


Pärast ettekandeid ja muusikalisi etteasteid oli huvilistel võimalik vaadata A. Fedortšenko filmi „Šošo“, mis rääkis mari omausu preestritest ja nende pühatoimingutest.International evening "Meet the world": Mari Republic 28 November 2012

On Wednesday 28th of November took place another Meet the World series event at Domus Dorpatensis, which introduced the Mari people - the most temperamental nation in the Finno-Ugric language group. The first performer was the head of the  Union of the Maris Vasli Nikolajev, who gave a brief introduction of the Mari people, their history and culture. The other presenter was Anu Väliaho, the missionary of the Estonian Evangelical Lutheran Church. Anu talked about her experience of living and working with the Mari people in the city of Joshkar-Ola and in the Birsk region. During the event singer Anna Mišina with some other Maris performed a couple of national songs of the Mari people.