Miks valida meid?


Kogu teenitud raha läheb ühiskondlikesse tegevustesse.Meie kliendid hindavad meie kortereid väga kõrgelt.Meil ei pea muretsema oma ökoloogilise jalajälje pärast.Vestlusõhtu "Inimene kohtub inimesega": Jaan Sööt ja Berk Vaher 22.01.2013

22. jaanuaril kohtusid Ülikooli Kohvikus muusik Jaan Sööt ja kirjanik Berk Vaher


Üheskoos võeti luubi alla väga erinevad teemad, näiteks noorte teadlikkus Eesti muusika valdkonnast. Mõlemad  esinejad tõdesid, et Eesti muusikal on koht noorte maailmapildis ning olukord ei ole üldse nii tõsine, kui võiks karta. Jaan Sööt leidis, et õpilaste huvi äratamiseks on palju ära tehtud Eesti Kontserti koolikontsertide sarjaga, mille raames on temagi mitmeid koole külastanud ja kontsert-loenguid andnud. 


Samuti proovisid vestlejad leida vastust küsimusele, milline on hea muusika. Leiti, et ühest vastust nii mitmekülgsele küsimusele ei ole võimalik anda. Berk Vaheri sõnul võib pärleid leida isegi „muusikaliselt prügimäelt“ ning kummitama jäävatel lugudel ei pruugi tihti olla mingit seost kvaliteediga. 


Ühtlasi löödi kõikuma arusaam, mille kohaselt tähtajalised projektid on loovisikule kammitsevad. Mõlemad leidsid, et põnevate ülesannete vastuvõtmine esitab väljakutse astuda välja oma mugavustsoonist ja asuda senitundmatutele radadele. 


Publik sai samuti võimaluse sõna sekka öelda. Erilist huvi tundsid kuulajad selle üle, kas ja kuidas võiksid loomeinimesed seostuda poliitikaga. Näiteks pakuti välja, et Jäääär võiks Kadrioru Jääkeldri algatusest laulu teha. Samuti juhiti tähelepanu asjaolule, et poliitilised pilkelaulud pole tänapäeval nii populaarsed kui aastakümneid tagasi. Berk Vahergi nentis, et küllap see meedium on ennast ammendanud ja loovutanud oma koha sotsiaalmeediale. 
Vestlusõhtu pakkus ohtralt mõtteainet nii kirjanduse kui muusika teemadel. Ootame teid uusi muljeid vahetama juba veebruaris!


Fotod: Kaisa Laurimaa