Miks valida meid?


Kogu teenitud raha läheb ühiskondlikesse tegevustesse.Meie kliendid hindavad meie kortereid väga kõrgelt.Meil ei pea muretsema oma ökoloogilise jalajälje pärast.Vestlusõhtu „Inimene kohtub inimesega“: Karol Kuntsel ja Katrin Pärn 26.03.2013

Teatrikuule sobilikult kohtusid märtsi vestlusõhtul näitlejad Karol Kuntsel ja Katrin Pärn. Et ühe näol on tegu riigiteatri palgal oleva näitlejaga, teise näol aga vabakutselisega, läks kiiresti lahti ka arutelu kahe erineva elustiili plusside ja miinuste üle.


Publikule pakkus palju nalja kui näitlejad rääkisid humoorikaid juhtumeid nii lava pealt kui lava tagant – kuidas kellelgi on jäänud kingad lava külge kinni, kellel sokk jalast lennanud ja kuidas Vanemuise väikeses majas anti pool etendust elektrikatkestuse tõttu küünlavalgel. Näitlejatele omaselt olid mõlemad vestlejad väga elavad ning tulid ka vestluslaua tagant välja, et naljakaid juhtumeid liikumisega illustreerida.


Publik tõi välja mureliku arvamuse, et lastele on vähe häid lavastusi ning mõlemad näitlejad nõustusid sellega, kuid tõid teatrirepertuaaridest siiski ka positiivseid näiteid.


Suur osa vestlusest hõlmas ka reisimist. Katrin Pärn rääkis sellest, kuidas ta on reismisest sõltuvuses, kuna välismaal oleme iseenda taagast vabad – meid ei kummita pildid sellest, millisena meie ennast näeme, millisena teised meid näevad ning millisena me tahaksime, et nad meid näeksid. See anonüümsus ja indetiteedi puudumine aitab maailmapilti avardada ning lööb omamoodi elu paika.


Lisaks taaskord humoorikate reisilugude rääkimisele tõi Katrin Pärn välja ka kui üllatunud on välismaa kolleegid kuuldes, kui palju on Eestis riigitoetusega teatreid ja kuupalgaga näitlejaid. Karol Kuntsel põhjendas Eesti kõrget teatrikultuuri harjumusega, kuna juba lapsepõlvest tekib paljudel Eesti inimestel harjumus teatris käia. Pärn lisas juurde ka Eesti geograafilised omapärad, sest kui ikka üheksa kuud aastast valitseb väljas kaamos, on vaja leida soe ja kuiv koht, kus käia ning meelt lahutada.


Üldiselt leidsid mõlemad vestlejad, et olenemata lavastuse teemast on teatri tegemise juures oluline rõõm, sest nii kiirgab proovides loodud energia ka etenduste ajal saali publikuni. Vestlusõhtult jäi kõlama mõte, et elu on tähtsam kui teater.


Järgmine vestlusõhtu toimub juba aprillis!