Miks valida meid?


Kogu teenitud raha läheb ühiskondlikesse tegevustesse.Meie kliendid hindavad meie kortereid väga kõrgelt.Meil ei pea muretsema oma ökoloogilise jalajälje pärast.Vestlusõhtu "Inimene kohtub inimesega": Lauri Saatpalu ja Peeter Volkonski 19.02.2013

19. veebruaril kohtusid vestlusõhtul Peeter Volkonski ja Lauri Saatpalu. Nagu seekordse vestlusõhtu plakatilt näha võis, ei olnud kummagi nime ees välja toodud ametit, kuna mõlemad vestlejad tegelevad nii muusika kui teatriga ja lisaks töötavad veel mitmel rindel ning just nii paljudest teemadest ka juttu tuli.

Vestlejad üritasid selgitada näitleja ja muusiku rollide erinevust laval ning tõid välja, et muusikuna lavale astudes võetakse samuti üks roll. Saatpalu meenutas enda kunagise muusikaõpetaja nõuannet „Jää laval iseendaks!“ ning sõnas, et see ei tööta, sest ka muusikuna lavalt otse publikuga suheldes täidetakse rolli ning ei olda enda tavaline mina.

Volkonski tutvustas ka hetkel käsil olevat 10. sajandil elanud Armeenia munga Nareki Grigori teose tõlkimist. Kui kuu aega tagasi võis lehtedest lugeda, et seni on kahe kuuga tõlgitud 46 värsirida, siis praeguseks on tõlgitud ridu juba 90.

Lisaks enda tegemistele räägiti ka Eesti noortest muusikutest ja kirjanikest ning arutleti, kas ja kuidas oleks võimalik neil ennast nii kodu- kui välismaal nähtavaks ja kuuldavaks teha. Saatpalu leidis, et välismaal läbilöömine on eraldi suur ettevõtmine ja töö ning igale ansamblile ei sobigi, seetõttu ei ole seda rada läinud ka Dagö ega Pantokraator, kuigi fänne leidub neil juba praegu ka välismaal, kõige rohkem ehk Itaalias. Samuti rääkisid mõlemad vestlejad enda reisidest ja meeldejäävamatest juhtumistest välismaal.

Viimase aja aktuaalsetest teemadest tuli jutuks Eesti hümn. Kuigi publiku seast esitati intrigeeriv küsimus, millise enda lugudest pakuks kumbki muusik uueks Eesti hümniks, jäid vestlejad ühele nõule, et hümn peaks siiski jääma samaks.

Lisaks oli publikul võimalik kuulda seni rääkimata seiku Dagö suvetuuridelt ning ka värvikaid meenutusi Propelleri juhtumistest.

Vestlusõhtu pakkus lisaks huvitavale vestlusele ka väga palju nalja ja naeru. Ootame teid uutele vestlustele juba märtsis!


Fotod: Kaisa Laurimaa