Miks valida meid?


Kogu teenitud raha läheb ühiskondlikesse tegevustesse.Meie kliendid hindavad meie kortereid väga kõrgelt.Meil ei pea muretsema oma ökoloogilise jalajälje pärast.Vestlusõhtu "Inimene kohtub inimesega": Piret Simson ja Heleri Saarik 26.11.2013

“Inimene kohtub inimesega” sarja uue hooaja esimene sügisene vestlusõhtu toimus novembrikuu viimasel teisipäeval kultuuribaaris Naiiv ning oli osa Tartu PÖFFi eriprogrammist. Et novembrit võib Eestis mitteametlikuks filmikuuks nimetada, olid vestlemas režissöör Heleri Saarik ja näitleja Piret Simson ning teemadeks film, telesarjad ja teater.

 

Vestlejad rääkisid filmi ja teatri tegemisest ning tõid välja mõlema valdkonna erinevusi ja sarnasusi. Loomulikult räägiti ka Eesti filmist. Küsimusele, kas Eesti film on masendav, vastasid mõlemad vestlejad eitavalt. Saarik lisas, et kui ongi, siis seetõttu, et Eesti filmi tehakse ju Eesti inimesele.

 

Pikemalt peatuti ka näitlejate nii filmi kui sarjadesse valimise teemal, kuna Piret Simson korraldab castinguid mitmele Eesti telesarjale. Samuti pajatas Simson sellest, kuidas pahatihti kipuvad vaatajad näitlejat kui inimest ning tema rolli segamini ajama, ning rääkis sinna juurde mitu hämmastavat ja humoorikat juhtumit. Näiteks olevat üks Selveri poemüüja Simsonile kalaletis öelnud: “See (mõeldes Liina Vahtriku tegelaskuju sarjast “Kodu keset linna”) ei ole teil ikka üks õige sõbranna!”

 

Saarik ja Simson tõmbasid humoorikate seikade jutustamisega kuulajad kaasa ning panid neil silmad särama. Üks noorem neiu läks pärast vestluse lõppu mõlemad esinejat isiklikult tänama inspireeriva ja huvitava jutuajamise eest. Simson lõpetas vestlusõhtu tabava tsitaadiga: “See on hea! Selle me võtame! Seda me muudame!”

 

Lisaks oli uue meeskonna esimene vestlusõhtu eriline ka selle poolest, et enne vestlust esines noor muusik Karoliine-Lisette Kõiv. Kitarri ja ukulele saatel tulid esitusele mitmed filmidest tuntud muusikapalad, teiste seas näiteks ka Nipernaadi filmist tuttav “Rändaja õhtulaul”.

 

Ootame kõiki huvilisi järgmisele vestlusõhtule, mis toimub juba detsembris.

Kohtumiseni!

 

Fotod: Taavi Muide