Miks valida meid?


Kogu teenitud raha läheb ühiskondlikesse tegevustesse.Meie kliendid hindavad meie kortereid väga kõrgelt.Meil ei pea muretsema oma ökoloogilise jalajälje pärast.


Kohtumisõhtu "Inimene kohtub inimesega": Ivo Linna ja Reigo Tamm 26.03.2014

Varakevadel, 26. märtsil sai publik nautida kahe täiesti erinevast muusikamaailma nurgast pärit inimese mõttevahetust loomingu, elu ning muidugi muusika teemadel. “Inimene kohtub inimesega” külalisteks olid Eesti muusika elav legend Ivo Linna ja ooperilaulja Reigo Tamm.

 

Vestlust alustati nagu ikka algusest ning saime teada, kuidas kahe muusiku loominguline tee alguse sai. Ivo Linna kuulus ülikooli ajal bändi nimega Süsteem, mis tema sõnul ajas lörri õpingud Tartu ülikoolis. Noor muusik mõistis sel ajal, et talle on meelt mööda pigem laval eputamine. Samas lisas ta, et kaks ja pool aastat nooruspõlves Tartus veedetud aega tähendab tema jaoks palju. “Teil on vedanud, sõbrad!” ütles Linna tartlastele, kes vestlusõhtut kuulama olid tulnud.

 

Reigo Tammel oli samuti noorena “süsteem” – nimelt oli tal kindel plaan astuda lavakunstikooli ning saada mitmekülgseks näitlejaks. Aga ka Reigo koolitee ei läinud plaanipäraselt: lahkhelid juhendajaga viisid ta muusika teele ning nii leidis noormees tõelise kutsumuse ooperilauljana.

 

Kuulajad said teada, et Ivo Linna on peale naaberriikide esinenud ka väga eksootilistes paikades nagu Laos ja Angoola ning kogenud väga eriskummalisi publikureaktsioone. Kuid lisas lõppu, et

Eesti publik on maailma parim ja Tartu publik omakorda Eesti parim. Reigo Tamm on jällegi kohtunud maailmakuulsate näitlejatega Kevin Spacey ja Owen Wilsoniga Londonis esinemas käies. Kogu sealne maailm on tundunud ahvatlev, ent tal ei ole kunagi mõttes olnud kodumaalt päriseks lahkuda. Ka Ivo Linna ei ole seda kunagi suutnud teha, kuigi ükskord nõukogude ajal oli auto pärast ühte Soomes antud kontserti ootamas…

 

Õhtu jooksul saime kahe muusiku elust nii mõndagi huvitavat teada. Selge on see, et mõlemad armastavad seda, millega tegelevad. Linna rääkis, et muusika toidab hinge ning ta ei oleks osanud ette kujutada, et veel praegugi, olles “tükk vana kändu”, suudab muusika täielikult haarata. Reigo tutvustas omakorda ooperiga seonduvat. “Ooper ei pea tingimata vana ja kauge olema, vaid võib ka noor ja värske ja elav olla,” julgustas Tamm noori ooperisse tulema.

 

Muusika teemale kohaselt oli terve õhtu senisest veelgi enam täis muusikat: esines kollektiiv The Aspen Shivering, kes suutis terve publiku kaasa laulma panna, ning lisaks võttis vestluse lõpuks viisijupi üles ka Linna, muutes meeleolu väga hardaks.

 

Vestlusõhtust jäi lisaks kaunile muusikale kõlama ka Tamme tsitaat Voldemar Pansolt: “Elagu elu, mis põletab rinda!”

 

Kohtumiseni juba 30. aprillil kui toimub “Inimene kohtub inimesega” moekunstiteemaline vestlusõhtu koostöös Tartu Kevadpäevadega.