Miks valida meid?


Kogu teenitud raha läheb ühiskondlikesse tegevustesse.Meie kliendid hindavad meie kortereid väga kõrgelt.Meil ei pea muretsema oma ökoloogilise jalajälje pärast.Vestlusõhtu "Inimene kohtub inimesega": Maarit Murka ja Ilmar Kruusamäe 22.01.2014


22. jaanuaril oli kunsti vestlusmaraton. Vestlejateks olid Maarit Murka ja Ilmar Kruusamäe, kes tutvutasid publikule Eesti kunsti pimedamaid kambreid.

 

Ilmar Kruusamäe avas kunstikute igapäeva. Ta meenutas, et mõnikümmend aastat tagasi olenes maali suurus sellest,  kui suur oli auto katus, millele kunstiteoseid paigutada. Maarit Murka paljastas omalt poolt, et vahel läheb näitustel ka nii, et maalid saavad enda täieliku kuju alles kohapeal. Selgus, et tihtipeale on näituse avamistel maalid alles niisked.

 

Vestlejad peatusid pikalt ka kunsti õppimisel. Mõlemad kunstnikud olid veendunud, et tänapäeval pole kunstik enam lihtsalt kunstnik. Kunstnikud peavad olema samal ajal ka turundajad, transpordimehed, ehitajad, koristajad... Murka tõi välja, et lisaks klassikalisele kunstiharidusele tuleks noortele õpetada majandust, et rahaasjadega ja üleüldse eluga toime tulla.

 

Arutleti tänapäeva „tavalise“ inimese kunstikauguse põhjuseid. Murka ütles, et toob pidevalt enda sõpru alguses vägisi näitustele, aga järgmistel kordadel tulevad nad juba vabatahtlikult. Mõlemad kunstnikud tõid välja, et inimesed kardavad, et nad loevad kunsti valesti, kuigi tegelikult pole kunstis õigeid ega valesid vastuseid.

 

Seekord tegime vestlejatega ka väikese eksperimendi. Kõrvutasime laste joonistused ja professionaalsete kunstnike teosed ning selgus, et vahet teha pole sugugi lihtne. Murka ja Kruusamäe olid mõlemad üsna segasuses ja tihtipeale pidasid lapsi suurteks geeniusteks. Eksperiment pakkus aga huumorit nii vestlejatele endile kui kuulajatele.

 

Lisaks peatusime ka veidi abstraksematel teemadel. Üritasime defineerida inspiratsiooni ja jõudsime järeldusele, et kunstiloomeks ei ole vaja ilmtingimata vaikust.

 

Jaanuarikuu vestlusõhtu oli päris vestlus - mitme tunni vältel tõid Kruusamäe ja Murka kuulajatele kunsti mitme sammu võrra lähemale. Vähemalt selleks õhtuks.