Miks valida meid?


Kogu teenitud raha läheb ühiskondlikesse tegevustesse.Meie kliendid hindavad meie kortereid väga kõrgelt.Meil ei pea muretsema oma ökoloogilise jalajälje pärast.
Intensiivkursus "Arvamusvabadus Balti riikides 20. ja 21. sajandil. Meedia roll demokraatia kaitsmisel ja taastamisel" 01.-04.05.2014


01.05.-04.05.2014 toimus Tartus saksa- ja ingliskeelne intensiivkursus teemal „Arvamusvabadus Balti riikides 20. ja 21. sajandil. Meedia roll demokraatia kaitsmisel ja taastamisel“. Intensiivkursust korraldasid Teaduse ja Kultuuri Sihtasutus Domus Dorpatensis ja Deutschbaltische Studienstiftung. Intensiivkursuse toimumist toetasid Saksa Liitvabariigi Suursaatkond Tallinnas, Saksa-Balti Selts, BIGBANK, Balti Rüütelkondade Liit ja Carl Schirreni Selts. Kursusel osalesid  noored Eestist, Lätist, Leedust ja Saksamaalt.

 

Meedia ülesandeks on kaitsta sõnavabadust, demokraatlikku ühiskonda ja  tasakaalustada ühiskondlikku arengut. Intensiivkursus keskendus meedia rollile demokraatlikuks ühiskonnas. Kursusel arutati meedia kui neljanda võimu mõjust ühiskonnas. Neljas võim ehk meedia on kui kanal, mille abil täidesaatev, seadusandlik ja kohtuvõim rahvaga suhtlevad. Ettekannetega esinesid teiste hulgas meedia- ja ühiskonnategelased Indrek Treufeldt ja  Hans H. Luik. 

Suure huviga kuulati  prof  dr Simkuva ettekannet saksakeelsest meediast 20. sajandi alguses Eestis ja Lätis, ja dr Pruulmann-Vengerfeldti kaasahaaravat loengut online-meediast.

 

Üheskoos vaadati Artur Talviku ja Peeter Vihma dokumentaalfilmi „Okupeeri oma müür” ja arutati tugeva kodanikuühiskonna  võimalikkusest ja vajalikkusest Balti riikides ja Saksamaal. Tutvuti ajaloolise Tartu linnaga ja õpiti baltisaksa seltskonnatantse. Intensiivkursuse lõpetas meeleolukas ball – varajaste hommikutundideni tantsiti troikat, vengerkat, poloneesi ja française`i.