Domus Dorpatensis - uudised ja postitused


Jälgi meid Facebookis:

19.10.2019 Baltisaksa ball (0)

Uta Kührt
27.08.19

 

Kas tead, mida endast kujutab baltisaksa ball? Või millised tantsud on française, troika, vengerka ja polonees? Kui vastus on ei, siis tule baltisaksa ballile ja saad neid tantse ise proovida!

 

Pane kähku oma märkmikusse 19. oktoobriks kirja: BALTISAKSA BALL KELL 21. Uksed avanevad juba kell 20:30, et neidudel ninad puuderdatud ja kingad õigeks ajaks jalga saaksid!

 

Õhtut sisustavad mitmekülgse muusikavalikuga bänd ning loomulikult need samad huvitavad ja ajaloolised baltisaksa tantsud – française, troika, vengerka ja polonees! Lisaks ootavad Sind tervitusjook, kook ja baltisaksa pirukad.

 

Seda ära karda, et tantsusammudega hätta jääd – Sind aitavad samal ajal toimuva rahvusvahelise seminari osalejad, kellel sammud juba selged! Kui aga otsustad pileti juba eelmüügist ära osta, siis ootame sind ka tantsutundi, mis toimub reedel, 18. oktoobril kell 18:30 Tiigi Seltsimajas, Tiigi 11. Seal õpime lisaks baltisaksa tantsudele ka eesti rahvatantse! Kui tantsutundi ei jõua, siis ära karda – jalga saad ballil keerutada ka juba tuttavate tantsurütmide saatel.

 

Riietus ballil olgu kindlasti pidulik: meestel tume ülikond ja naistel pidulik kleit. Jalga pane viisakad, aga mugavad kingad, sest tantsida saab baltisaksa kombe kohaselt palju! Korra aastas on ju äge kleit või ülikond kapist välja otsida ning tunda ennast veidi pidulikumalt!

 

Pikk jutt lühidalt - tule ballile ja veeda meeleolukas, lõbus ja kultuurirohke õhtu muusika, huvitavate inimeste ja (baltisaksa) tantsude seltsis!

 

Piletid: sooduspilet eelmüügist ja kohapeal (õpilased, tudengid, pensionärid) 10€, täispilet eelmüügist 15€; kohapeal ostes 20€. Aga ära unusta – ostes pileti eelmüügist, oled oodatud ka tantsutundi! ;)

 

Lisainfo ja piletite eelmüük: uta.kuehrt@dorpatensis.ee

 

Tule aga tule ja kutsu sõber ka kaasa! 

Hast Du schon einmal von einem deutschbaltischen Ball gehört? Nein? Oder von den Tänzen Française, Troika, Vengerka oder Polonaise? Auch nicht? Dann komm zum deutschbaltischen Ball und lerne diese Tänze kennen!

 

Also schnell für den 19. Oktober notieren: Die Stiftung Domus Dorpatensis lädt um 21 Uhr zum deutschbaltischen Ball ein! Einlass ist ab 20.30 Uhr.

 

Unseren Abend gestaltet eine Live-Band mit vielseitiger Musikauswahl, außerdem erwarten Dich interessante Gespräche mit den anderen (internationalen) Gästen, typisch deutschbaltische Piroggen und natürlich deutschbaltische Tänze wie Française, Troika oder Polonaise.

 

Auf dem Ball kannst Du genau diese Tänze ausprobieren. Wenn Du mit den neuen Tanzschritten nicht gleich zurecht kommst, helfen Dir die Teilnehmer des gleichzeitig stattfindenden internationalen Schwerpunktseminars, die die Tänze bereits im Vorfeld geübt haben. Außerdem kann man das Tanzbein auch zu bekannten Rhythmen wie Walzer, Rumba, Tango etc. schwingen.

 

Wenn Du die Eintrittskarten schon im Vorverkauf kaufst, erwarten wir Dich auch zur Tanzstunde am Freitag, 18. Oktober um 18:30 Uhr im Tiigi Seltsimaja (Tiigi 11, Tartu), wo wir nicht nur die Française lernen werden, sondern auch ein paar estnische Volkstänze!

 

Für den Ballabend empfehlen wir festliche Garderobe – für die Herren dunkler Anzug und die Damen ein elegantes Kleid. Zieh Dir bequeme, aber angemessene Schuhe an, denn getanzt wird viel – wie es bei den Deutschbalten üblich ist!

 

Eintrittskarten: ermäßigter Eintritt im Vorverkauf und an der Abendkasse (Schüler, Studenten, Rentner) 10€, ohne Ermäßigung im Vorverkauf 15€, und an der Abendkasse 20€.

 

Weitere Informationen und Vorverkauf: uta.kuehrt@dorpatensis.ee

Wir freuen uns auf Deine Teilnahme! 

Jaga Facebookis

Domus otsib assistenti (0)

09.01.19

Domus Dorpatensis otsib oma toredasse kollektiivi assistenti.

Tööülesanded:

·       Külaliskorterite ja seminariruumide broneeringute haldamine

·       Klientide vastuvõtmine, klientidega suhtlemine

·       Telefonivalve

·       vajadusel külaliskorterite, seminariruumide ja üldkasutatavate ruumide koristamine


Töö on graafiku alusel ja nõuab ajalist paindlikkust (töö on ka nädalavahetustel ja pühade ajal). Saame pakkuda osalise tööajaga töökohta.


Meie töö sobib Sulle, kui oled:

·       Kohusetundlik

·       Täpne

·       Sõbralik

·       Hea suhtleja

·       Arvutiga Sina peal (Outlook, Excel, Word)

·       heas füüsilises vormis

·       Oskad inglise keelt (vene keele oskus tuleb kasuks)


Ootame Su motivatsioonikirja ja CV 24. jaanuariks meili teel aadressile dorpatensis@dorpatensis.ee

Sobivusel kutsume Sind vestlusele.


Jaga Facebookis

Domus otsib puhastusteenindajat (1)

28.12.18

Domus Dorpatensis otsib oma toredasse kollektiivi osalise tööajaga puhastusteenindajat.

Tööülesanded:
o     Külaliskorterite, seminariruumide ja üldkasutatavate ruumide koristamine

Eelnevalt pakume jaanuarikuus 32-tunnilist tasuta puhastusteenindajate koolitust. Koolitus toimub neljal päeval (8., 14., 21. ja 28. jaanuaril, orienteeruvalt kl 9/10-17/18).


Töö on graafiku alusel ja nõuab ajalist paindlikkust – võimalust töötada ka nädalavahetusel ja pühade ajal.


Meie töö sobib Sulle, kui oled:
-       Kohusetundlik
-       Täpne
-       Sõbralik
-       Hea suhtleja
-       heas füüsilises vormis


Ootame Su motivatsioonikirja ja CV 3. jaanuariks meili teel aadressile dorpatensis@dorpatensis.ee

Sobivusel kutsume Sind vestlusele.


Jaga Facebookis

Mälestame DD asutajat Nils Hollbergi (0)

15.11.18


Mälestame suures tänutundes Teaduse ja Kultuuri Sihtasutuse Domus Dorpatensis asutajat ja toetajat Nils Hollbergi (22.01.1924 – 27.10.2018), kes on oluliselt mõjutanud ja suunanud sihtasutuse väljakujundamist ühiskondlikele probleemidele vastuste otsimise keskuseks Tartus. Nilsi abi ja toetus sihtasutuse loomisel ja arengul on olnud hindamatu. Veel kõrges eas osales ta aktiivselt Domuse uute projektide kavandamisel.


Baltisakslane Nils oli estofiil, kes Eesti esimestel taasiseseisvumisaastatel vahendas sageli humanitaarabisaadetisi Saksamaalt Eestisse. Ta aitas oma tegevusega palju kaasa Eesti ja Saksamaa vaheliste koostöösuhete tihendamisele, asutades ja juhtides selle eesmärgi nimel mitmeid baltisaksa heategevuslikke organisatsioone. Ta oli korporatsiooni Fraternitas Dorpatensis, ühingu Pro Baltia, baltisaksa noorte ja tudengite ringi (Deutschbaltischer Jugend- und Studentenring), eesti tudengite Saksamaal õppimist toetava Deutschbaltische Studienstiftung’i fondi ning baltisaksa ehitismälestisi säilitava ning taastava ühingu Verein zur Förderung baltischer Baudenkmäler kaasasutaja. Tema südameasjaks oli Tartu Jaani kiriku terrakotade taastamine ja nendest uute koopiate valmistamine. Sel eesmärgil kogus ta Saksamaal palju annetusi. Oma panuse eest Jaani kiriku algupärasel taastamisel pälvis ta Tartu linnalt Tartu medali.


Inimesena oli Nils Hollberg, endine IBM osakonnajuhataja, alati rõõmsameelne, tasakaalukas ja abivalmis. Tema jaoks ei olnud kunagi ühtegi lahendamatut probleemi. Alati leidis ta tee positiivse lõpplahenduse saavutamiseks.


Avaldame kaastunnet lähedastele.


Jaga Facebookis

26.11.2018 Loeng "Eesti mõisad" (0)

Uta Kührt 14.11.18
Asjatundja prof Sabine Bock tutvustab 26.11. kl 18.00 Eesti mõisate ajalugu, eeskujusid ja arengut. Üritus toimub Domus Dorpatensise ruumides. Loeng on saksa keeles, tõlge eesti keelde.

Prof Sabine Bock on arhitektuuriajaloolane, muinsuskaitse spetsialist ja õppejõud.

Doktorikraadi arhitektuuriajaloos omandas ta 1982. aastal, kitsamaks teemaks tehnilised ehitusmälestised. Seejärel töötas ta Schwerinis muinsuskaitse instituudis. 1987. aastal põgenes ta Lääne-Saksamaale ja jätkas erialast tööd Münchenis ja Bambergis Baieri liidumaa muinsuskaitse ametis. Alates 1996. töötas ta õppejõuna Bambergi ülikoolis ja Coburgi rakenduskõrgkoolis andes loenguid arhitekuuriajaloost, muinsuskaitsest ja vanade ehitiste renoveerimisest.


Prof Bock on aastaid võrdlevalt uurinud Läänemere-äärsete alade mõisaarhitektuuri. Ta on välja andnud mitmeid raamatuid ning avaldanud arvukalt artikleid. Järgmisel aastal ilmub tal kolmeköiteline teos, milles ta võrdleb sarnaseid arhitektuuridetaile eri mõisates.

Prof Sabine Bock on alates oma õpingutest kuulunud erinevatesse muinsuskaitse ja arhitektuurimälestiste kaitse ja uurimisega seotud organisatsioonidesse ning kuulub Saksa kindluseühingu juhatusse (Burgenvereinigung).


Eestiga seob teda suur sümpaatia Eesti ja siinse mõisaarhitektuuri vastu, ta on regulaarselt külastanud Eestit ning külastanud enamust siinsetest mõisatest.


Prof Sabine Bock elab Schwerinis ning on abielus fotograafi ja kirjastaja Thomas Helmsiga.


Jaga Facebookis

Vanemad artiklid

Näita veel