Domus Dorpatensis - uudised ja postitused


Jälgi meid Facebookis:

20 aastat kodanikuühiskonda Eestis - Laulvast revolutsioonist Teeme Ärani! (3)

Martin Noorkõiv 28.03.11

Eva Truuverk, Keit Fomotškin, Madle Lippus

Eestlasi iseloomustab sageli pessimism, skeptiline suhtumine ellu, küünilisus ning paljude teiste rahvaste jaoks arusaamatu pidev ja igat eluaspekti läbiv sarkastiline huumor. Selle valguses tundub ilmselt kummaline, et oleme võtnud ülesandeks nüüd kutsuda Eesti kodanikuühiskonna tegusad inimesed kokku ja rääkida ainult headest asjadest - kuid just seda me teeme.

11. aprillil toimub järjekorras seitsmes kodanikuühiskonna konverents (Eesti Kodanikuühiskonna Nädala* raames) ning sel korral on EMSL korralduseks jõud ühendanud Domuse ja Eesti Väitlusseltsiga. Teemaks on "Head lood" ning esinejad jagavad midagi sellist, millest teised õppida saavad. See ei ole muidugi eestlaste puhul tavaline. Meile meeldib omaette nokitseda, ise õppida ja ise hakkama saada. See on miski, mida on täheldanud näiteks suuremate europrojektide hindajad, kes on märganud, et Eesti taotlejaid iseloomustab see, et varem tehtud projektidest ei õpita ning korratakse lihtsalt nüri järjekindlusega samu vigasid ikka ja jälle.

Meie usume, et saab ka teisiti. Usume, et oleme ühiskonnana võimelised üksteise kogemustest õppima ning selleks on vaja lihtsalt üht väikest tõuget. Ja seda tõuget nüüd proovimegi anda.

Tark õpib teiste kogemustest...

Konverentsil astub üles 12 vabaühenduse või projekti eeskõnelejat, kes jagavad enda kogemusi nii, et teised vabasektori vedajad saaksid üht-teist enda tegemiste jaoks kõrva taha panna ning et kogutud oskusteadmine ei jääks vaid valitud väheste kasutusse, vaid jõuaks kogu Eesti kodanikuühiskonna tööriistakasti.Selleks oleme kokku pannud äärmiselt aukartustäratava nimekirja esinejaid: meil on kolm Teeme Ära! algatustega üht või teist pidi seotud inimest - Tarmo Tüür (Talgupäev 2011), Kaia-Kaire Hunt (Toidupank) ja Eva Truuverk (Teeme ära! üks algatajatest, Let's Do It World). Ükskõik millist pidi Eesti kodanikuühiskonda vaadata, on Teeme Ära-l olnud aastate jooksul sellele märkimisväärne mõju. Sellest, kuidas seda mõju on saavutatud, kuidas asju nii suurtes mastaapides ja niivõrd erinevates valdkondades ära on tehtud, konverentsil kuulemegi.

Üles astuvad ka mitmed IT-ajastu kodanikuaktiivsuse ilmingud - petitsioon.ee portaali lugudest räägib Priit Värk, kogukonnatööriistadest (Community Tools) Uue Maailma seltsi vedaja Madle Lippus ning 2010 aasta kodanikuühiskonna pioneeri tiitli pälvinud Garage48 tegevusi kodusel ja rahvusvahelisel areenil tutvustab Priit Salumaa.

Samuti astuvad üles Heateo SA portfellist Terve Eesti SA tegevjuht Keit Fomotškin ning Noored Kooli projekti Tagasi kooli projektijuht Triin Noorkõiv, mõlemad jagamas konkreetseid lugusid sellest, kuidas midagi ära on tehtud.

Oma kogemusi tulevad meiega jagama ka Küllike Saar Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondist, Liisa-Lota Kaivo Emajõe Lodjaseltsist, Urmo Kübar EMSL-ist ning Noorte Varivalimiste projektijuht Mailis Ostra, ENL-ist.

Kohtume taaralinnas!

20 aasta jooksul on Eestis palju korda saadetud ning kuigi probleeme on palju ning viie rikkama sekka jõudmisest oleme veel kaugel, siis tänaseks kogutud kogemustepagas on rikas ja mitmekesine. Proovime seda Tartus 11. aprillil siis ühiselt avada ning hoolega kogutud kuldterad uuesti mulda panna!


* Selle aasta aprillis (11.-18.04.2011) toimub esimakordselt Eesti Kodanikuühiskonna Nädal. Enamus selle üritusi toimub Tartus ning tegemist on Domus Dorpatensise ja Eesti Väitlusseltsi ühisprojektiga.
Jaga Facebookis

Kommentaarid

Eesti Kodanikuühiskonna Nädal 29.03
Lisainfo ja ülejäänud esinejad leiad siit: http://www.kodanikuuhiskond.ee/


Eesti Kodanikuühiskonna Nädal 29.03
Lisaks toimub konverentsil ka Teeme ära talgupäeva registreerimise avamine :)


Tõnu 30.03
Oluline on, et konverents ei jääks lihtsalt jutu vestmise kohaks, vaid omaks ikkagi ka mingit praktilist väärtust. Selles suhtes mulle seekordse konverentsi lähenemine meeldib.


Kommenteeri

Email again: