Domus Dorpatensis - uudised ja postitused


Jälgi meid Facebookis:

SA Domus Dorpatensis 2012.a. kogukonnaarendaja stipendiumi pälvis saarlane Jone Koppel (1)

Uta Kührt

24.11.12

23. novembril anti Tallinnas kodanikupäevale pühendatud ning kultuuriministeeriumi poolt korraldatud vastuvõtul välja 2012. aasta SA Domus Dorpatensis stipendium, mille pälvis Jone Koppel oma panuse eest kogukonna ning kodanikuühiskonna arendamisse.


Domus Dorpatensise selle aasta stipendiaat on Jone Koppel. Jone elab Saaremaal, Taga-Sõrves, Laadla külas. Iseenesestmõistetavad teenused nagu sularahaautomaat või bensiinijaam asuvad külast 50 kilomeetri kaugusel. Tänu Jone pingutustele on püsima jäänud pood Laadla külas, mis on ainuke pood kolmekümne kilomeetri raadiuses. Jone peab oma kauplust juba kakskümmend aastat, võimaldanud oma valdusi ja vara kogukonnal tasuta kasutada, pidades sealjuures vabatahtlikult korras seltsimaja ning külaplatsi – seda kõike hoolimata iseenda ebakindlast majanduslikust olukorrast ning poe väikesest käibest.  Lisaks on Jone projektide käigus aidanud sisse ja korda seada seltsimaja ruumid, mis asuvad tema poe katusekorrusel. Tema algatusel on külaplats, mida kogu vallarahvas seltsi- ja kultuurielu keskusena kasutab, kaunimaks saanud ja rajatud on vajalikud abihooned. Kodanikualgatuse korras on Jone juba aastaid tegutsenud Sõrvemaa kultuurielu edendamise ning kohalike traditsioonide ja rahvapärimuse säilimise nimel.

 

Igal aastal annab SA Domus Dorpatensis välja kodanikustipendiumi suuruses 1 000 eurot, et tunnustada kodanikualgatust ja kohaliku elu edendamist. 49 taotluse hulgast tegi valiku stipendiumikomisjon, kuhu kuulusid Kodanikuühiskonna Sihtkapitali juhataja Agu Laius, emeriitprofessor Marju Lauristin, SA Domus Dorpatensis tegevjuht Martin Noorkõiv ja 2011. aasta stipendiaat Anneli Anijärv.


Rohkem infot Domus Dorpatensise stipendiumi kohta leiate siit:

http://www.dorpatensis.ee/sihtasutus/stipendiumJaga Facebookis

Kommentaarid

Kaire Ley 27.11
Ei tea kas saad sedasi kätte.


Kommenteeri

Email again: