Domus Dorpatensis - uudised ja postitused


Jälgi meid Facebookis:

Alustab Domus Dorpatensise blogi (2)

Martin A. Noorkõiv, Domus Dorpatensise tegevjuhi kohusetäitja 21.02.11
Liisi Koikson 20. novembri TEDxTartu konverentsil
Liisi Koikson 20. novembri TEDxTartu konverentsil (Foto: Kaimo Puniste)

Missugune seos on Rainer Nõlvaku, Tartu Ülikooli Eetikakeskuse ja Rõngu noortevolikogu vahel?

Vastus on lihtne, nad on kõik on mingil moel seotud sellise sihtasutusega nagu Domus Dorpatensis - Rainer Nõlvak on esinenud Domuse korraldatud TEDxTartu konverentsil, TÜ Eetikakeskus asub meie ajaloolises majas ning Rõngu noortevolikogu asutati ühe meie projekti käigus 2010. aastal.

Mis on Domus Dorpatensis?

2002. aastal asutasid Bonni ülikooli professor Alexander von Rücker, Columbia ülikooli professor Jenik Radon ja Balti Ehitismälestiste Edendamise Ühingu esimees Nils Hollberg Tartus uue sihtasutuse, mille nimeks sai Teaduse ja Kultuuri Sihtasutus Domus Dorpatensis ning mille eesmärgiks on toetada teaduslike, ühiskondlike ja kultuurialaste teadmiste levikut, aidata kaasa avalike diskussioonide tekkele ning ühiskondlikele probleemidele võimalike lahenduste leidmisele.

Domuse keskseks osaks on meie maja, mis asub Tartus, otse Raekoja platsi ääres, mille vanim osa on ehitatud juba enne 1755. aastat ning mis 1849. aastast kuni Teise maailmasõjani kuulus baltisaksa perekonna von Rückerite valdusesse. Nõukogude perioodil asusid majas lisaks korteritele ka seemnepood, kingsepp ja rätsepa töökoda, kuni taasiseseisvumiseni, mil maja tagastati von Rückerite perekonnale.

Domus täna - TEDxTartust külaliskorteriteni

Domus on mittetulunduslik organisatsioon, mille eesmärgiks on toetada teadust, kultuuri ja ühiskonda ning mis rahastab seda tegevust läbi selle sama Domuse maja - külaliskorterite, seminariruumide ning äripindade rendiga. Selle tegevuse eesmärgiks on rahastada projekte, mille hulka on aja jooksul kuulunud näiteks: 2010. aasta vabaühenduste manifest, TEDxTartu konverentsid, Eesti Kodanikuühiskonna Nädala projekt, Noored Liidrid, Noorte osalus kohaliku tasandi otsustusprotsessides, sari "Meet the World" ning palju muud.

Hetkel asuvad meie maja esimesel korrusel ärid, teisel korrusel on TÜ Eetikakeskuse ja SA Domus Dorpatensise ruumid ning kolmandal korrusel OÜ Fraktali kontor ja meie külaliskorterid. Maja sisehoovis asub kohvik Café Noir.

Millest siin blogis lugeda saab?

Avame oma blogi peamiselt kolmel eesmärgil. Esiteks, et anda ülevaadet uutest algatustest nii Domuses, kui ka mujal Eesti ja maailma kodanikuühiskonnas. Teiseks, et jagada oma kogemusi projektide läbiviimisest, konverentside ja ürituste korraldamisest, meediaga suhtlemisest ning muudest meie tegevusvaldkonnas igapäevastest probleemidest, nippidest ja saavutustest.

Kolmandaks soovime pakkuda virtuaalset kõneplatvormi Eesti kodanikuühiskonna arvamusliidritele ning avaldame hea meelega ka nende kirjutisi oma blogis. Selleks võtke meiega lihtsalt ühendust.

Loodame, et meie blogist saavad kasulikku informatsiooni nii teised vabaühendused, ajakirjanikud, kui ka lihtsalt kodanikuühiskonna huvilised.

Kohtumiseni Domuses!
Jaga Facebookis

Kommentaarid

Martin 13.03
Nüüd siis lõpuks ka koos kommenteerimise võimalusega :)


Martin 14.03
Kui kellelgi on häid mõtteid, kuidas seda blogi veel paremaks teha, siis oleksin nende edastamise eest väga tänulik :) Võite näiteks saata neid mõtteid mulle meilile (martin.noorkoiv (at) dorpatensis.ee) või FB kaudu ühendust võtta.


Kommenteeri

Email again: