Domus Dorpatensis - uudised ja postitused


Jälgi meid Facebookis:

Domus korraldab 29. aprillil baltisaksa balli (0)

Uta Kührt 06.04.17


Kõik ballile, baltisaksa ballile!

 

Kuulsid naabrinaise tütre poja prutalt, et tema kursaõe venna sõber käis eelmine aasta baltisaksa ballil ja see olevat ülivinge olnud? Lisaks ägedale peole tantsisid ballikülalised tantse, mida muidu ainult telekast on nähtud? On absoluutselt viimane aeg, et ise ka näha ja järgi proovida sellised tantsud nagu française, troika, vengerka ja polonees!

 

Pane nüüd kähku-kähku oma märkmikusse 29. aprillile kirja: BALTISAKSA BALL KELL 21. Uksed avanevad juba kell 20:30, et neidudel ninad puuderdatud ja kingad õigeks ajaks jalga saaksid!

 

Õhtut sisustavad mitmekülgse muusikavalikuga Merlin Kivi Kvintett, sisutihedad vestlused teiste (rahvusvaheliste) külalistega, kook, baltisaksa pirukad, tervitusjook ning loomulikult need samad huvitavad ja ajaloolised baltisaksa tantsud – française, troika, vengerka ja polonees!

 

PS! Oodata on ka üllatusi!

 

Seda ära karda, et tantsusammudega hätta jääd – Sind aitavad samal ajal toimuva rahvusvahelise seminari osalejad, kellel sammud juba selged! Kui aga otsustad pileti juba eelmüügist ära osta, siis ootame sind ka tantsutundi, mis toimub reedel, 28. aprillil, kell 18:30 Tartu Saksa Kultuuri Instituudis, Kastani tänaval hoones number 1. Kusjuures sel aastal õpime lisaks baltisaksa tantsudele ka eesti rahvatantse! Kui tantsutundi ei jõua, siis ära karda – jalga saad keerutada ka juba tuttavate tantsurütmide saatel.

 

Riietus olgu kindlasti pidulik: meestel tume ülikond ja naistel pidulik kleit. Jalga pane viisakad, aga mugavad kingad, sest tantsida saab baltisaksa kombe kohaselt palju! Korra aastas on ju äge kleit või ülikond kapist välja otsida ning tunda ennast veidi pidulikumalt!

 

Pikk jutt lühidalt - tule ballile ja veeda äärmiselt meeleolukas, lõbus ja kultuurirohke õhtu muusika, huvitavate inimeste ja (baltisaksa) tantsude seltsis!

 

Piletid: sooduspilet (õpilased, tudengid, pensionärid ja eelmüügist) 7€, täispilet kohapealt ostes 20€. Aga ära unusta – ostes pileti eelmüügist, oled oodatud ka tantsutundi! ;)

 

Lisainfo ja piletite eelmüük: uta.kuehrt@dorpatensis.ee

 

Tule aga tule ja kutsu sõber ka kaasa! 

Jaga Facebookis

Kommentaarid

Kommenteeri

Email again: