Domus Dorpatensis - uudised ja postitused


Jälgi meid Facebookis:

Tule juba täna "Elavasse raamatukokku" (0)

Uta Kührt 02.12.15
Üritus toimub kolmapäeval, 2.12.2015, kell 17.00 Ülikooli kohvikus.


Elav raamatukogu on üritus, kus "raamatuteks" on inimesed, kes on mõnel moel mängu alased spetsialistid. Ootame kõiki huvilisi kuulama! Üritus on planeeritud kella viie tee stiilis Ülikooli Kohvikus Tartus. Tasuta! Võta sõber ka kaasa!

Elavateks raamatuteks on:
* Helena Grauberg on Tartu mänguasjamuuseumi teadur, tegeleb mänguasjade ajalooga.
* Ave Viirma on Tartu mänguasjamuuseumi giid-pedagoog, tegeleb laste mänguliste tegevustega Tartu mänguasjamuuseumis.
*Elin Estendahl on tegelenud erinevat liiki rollimängudega nüüdseks üle kaheksa aasta. Samuti on ta aktiivselt osa võtnud lahingurollimängudest, kui ka seiklus- ja intriigimängudest. Ta on korraldanud sportmänge ja mõned aastad tagasi samalaadseid treeninguid. Viimasel viiel aastal on ta käinud Saksamaal rollimängu festivalil.
* Ats Kurvet on virtuaalreaalsuse entusiast, kellel on ka natuke professionaalse mängutööstuse kogemusi, Crytekis veedetud aasta näol.
* Raimond Tunnel jutustab samuti virtuaalreaalsusest. Ta on TÜ arvutigraafika aine ja arvutigraafika seminari vedav õppejõud, kellel on palju teadmisi igasuguseid arvutimänge ja muid graafilisi rakendusi vedava tarkvara ja algoritmide kohta.

Üritus toimub Mängukihk! projekti raames.


Mäng on kultuuriline tegevus, mis on saatnud ja kujundanud inimesi juba aastatuhandeid, mis on nende fantaasiat ergutanud ja sundinud neid maksimaalsete saavutuste poole. Kunagi varem pole nii paljude inimeste igapäevaelu olnud läbi imbunud ja mõjutatud mängulistest elementidest kui praegu. Selle arengu jälgijad räägivad mängustamise (Gamification) trendist, reaalsuse ja mängu, töö ja meelelahutuse vahelise piiri kadumisest.

Projektiga MÄNGUKIHK! soovib Goethe Instituut mängu fenomenile rohkem tähelepanu pöörata. Oluline on, et mängust ei räägitaks ja seda ei kasutataks mitte ainult ärilises kontekstis, vaid et see nihkuks kultuuriliste arutelude fookusesse. Mitmetel näitustel, festivalidel, kontsertidel ja diskursiivsetes formaatides valgustab Goethe Instituut mängu sünergilist koosmõju kunsti, teaduse ja ühiskonnaga, lähtudes seejuures erinevatest vaatenurkadest.

http://www.goethe.de/ins/pl/lp/prj/spi/etindex.htm

Koostööpartnerid:
Goethe Instituut
Domus Dorpatensis
Mõtlemisfestivali meeskonda kuuluvad Stenno Sirdla, Saskia Salakka, Siim Tanel Tõnisson ja Emily Rosenberg.
Jaga Facebookis

Kommentaarid

Kommenteeri

Email again: