Domus Dorpatensis - uudised ja postitused


Jälgi meid Facebookis:

Tartus läheb jälle uutsorti mõtlemiseks lahti - algab esimene Domus Dorpatensise nädal! (0)

Triin Parvits 15.09.11


Pilt: Jens-Olaf


Kas oled kunagi mõelnudkust on pärit kõik põnevad üritused, ettevõtmised ja muud ideed, mille eesmärk on panna inimesi mõtlema ja kasvatada neis ühiskonnateadlikke kodanikke? Üks organisatsioonidest, mis sellega tegeleb, on teaduse ja kultuuri sihtasutus Domus Dorpatensis.  Septembri eelviimasel nädalal korraldab Domus Dorpatensis ürituste sarja, kuhu kõik huvilised on oodatud sisukalt aega veetma ja tutvuma nii meie organisatsiooni tegevuse kui ka olemusega.

 

Ürituste nädal algab juba 19. septembril, mil algusega kell 18 toimub Julge küsida! sessioon. Selle käigus saavad kohale tulnud välja öelda enda probleemi või küsimuse ning kõik ülejäänud sellele lahendusi pakkuda või vastata. Seansile järgneb kell 19 filmiõhtu, kus vaadatakse filmi nimega „Wikirebels“, mis käsitleb salajaste dokumentide avalikustamisega tegeleva Wikileaksi tagamaid.

 

Teisipäeval leiab aset seminar pealkirjaga „Eetilise kõhutäie retsept“, algusega kell 17, mida korraldame koostöös HUMANA, Maaülikooli Mahekeskuse ja Eesti Rohelise Liikumisega. Ürituse teemaks on meie igapäevane toidulaud ja selle mõju nii meie tervisele kui ka majandusele ning maailmale üldiselt. Õhtu jooksul peetakse mitu teemakohast ettekannet ja kõigile kohaolijatele antakse lõpus ka võimalus gruppides arvamust avaldada.

 

Kolmapäeval toimuvate ürituste kandvaks ideeks on 21. septembil aset leidev ülemaailmne rahupäev (Peace One Day). Ajavahemikul kell 12-17 on kõigil võimalus kirja panna oma vastus küsimusele „Millist muutust tahaksid maailma?“ ja see Rüütli tänaval olevale „Rahu puule“kinnitada. Kell 17 algab juba Domus Dorpatensise ruumides TED konverents, mis kannab nimetust TEDxDorpatensis. Selle käigus vaadatakse kaheksat haaravat rahuteemalist salvestust TED-i kõnedest ja pakutakse võimalust erinevatel teemadel arutleda.

 

Neljapäev on pühendatud Domus Dorpatensise tutvustamisele. Selleks on kõigil huvilistel võimalus avatud uste tundide ajal kell 15-17 meie ruumidest läbi astuda ja vaadata ise järgi, millega seal tegeletakse. Õhtul algusega kell 18 toimub ka infoõhtu, kus kõigile kohalolijatele räägitakse Domus Dorpatensise tegevusest ja eesmärkidest juba põhjalikumalt.

 

Kui leidsid enda jaoks mõne huvitava ürituse või tunned lausa huvi meiega liitumise vastu, siis ole kindlasti õigel ajal õiges kohas. Kõik üritused toimuvad Domus Dorpatensise ruumides aadressil Ülikooli 7 teisel korrusel (va „Rahu puu“) ja on osalejatele tasuta (va TEDxDorpatensis).  Lähemalt võid uurida Domus Dorpatensise kodulehelt või Facebookist. 


Kohtume juba Domuses!Domus Dorpatensise nädala veebileht:

http://www.dorpatensis.ee/nadal

Jaga Facebookis

Kommentaarid

Kommenteeri

Email again: