Domus Dorpatensis - uudised ja postitused


Jälgi meid Facebookis:

Tule osalema noorteprogrammis Bridge It! (0)

Uta Kührt 04.05.17

Hea noor!


Kas soovid arendada oma algatus- ja eestvedamisoskusi? Kas näed oma kodukohas mõnd sotsiaalset probleemi ja soovid seda lahendada, aga teadmisi ja tuge napib? Siis võib Bridge It! programm olla Sulle abiks!


DD Akadeemia kutsub Sind osalema rahvusvahelises ühiskondlike algatuste programmis Bridge It!. See on 6-kuuline programm, mis koosneb kolmest osast. Kahe suvise seminari eesmärgiks on anda erinevate algatuste kujundamiseks inspiratsiooni, süüvida projekti läbiviimiseks vajalikesse baasteadmistesse ning harjutada üheskoos selleks vajalikke oskusi. Seda kõike, et sügise tulekul viia ellu sotsiaalne algatus või projekt oma kodukohas. Saadud kogemuste najal kokkuvõtete tegemine ning uute sihtide seadmine võetakse eesmärgiks aga viimasel, talvisel seminaril.


Bridge It! on mitteformaalsetel meetoditel põhinev programm, mis keskendub suuresti just Läänemere regioonile. Seetõttu on programm mõeldud eelkõige noortele vanuses 18–28 aastat Eestist, Lätist, Leedust, Soomest ja Loode-Venemaalt. Programmis osalemine on tasuta, samuti kompenseeritakse osalejate sõidukulud 50% ulatuses. Programm toimub inglise keeles.


Eelmise aasta programmi osaleja Marge Nõmmik räägib oma kogemusest:

Ma soovisin Bridge it! programmis osaleda eelkõige seetõttu, et mulle tundus põnev saada uusi tuttavaid ja teha koostööd noortega just Balti regioonist sh Venemaalt. Samuti huvitas mind avaseminari teema ning soovisin saada projektikirjutamise ja läbiviimise kogemust.

Pärast programmi läbimist mõistsin, et lisaks uutele tuttavatele olin ma õppinud erinevaid meetodeid projektiidee leidmiseks ja kinnistamiseks, erinevate etappide läbimõtlemiseks ja iseenda hindamiseks. Õppisin enda mõtteid ja emotsioone jagama ning sain juurde julgust sarnaste projektide läbiviimiseks.

Loomulikult sain lisaks veel palju positiivseid emotsioone ja toredaid mälestusi, samuti murdsin nii mõnegi oma eelarvamuse."


Seminaride ajad, teemad ja muu kandideerimiseks vajalik detailne info asub programmi koduleheküljel.


Kandideerimistähtaeg on 14. mai. Jääme Su taotlust ootama!


Küsimuste puhul võta ühendust Bridge It! eestipoolse koordinaatoriga Sille Sepp (aadressil sille.sepp@hotmail.com) või Domus Dorpatensise Bridge It'i kontaktisikuga Uta Kührt (aadressil: uta.kuehrt@dorpatensis.ee )


Bridge It! programmi viiakse läbi koostöös organisatsioonidega Lätist (Оrbīta), Eestist (Domus Dorpatensis ), Venemaalt (Немецко-Русский обмен) ja Saksamaalt (Theodor Heuss Kolleg).

Jaga Facebookis

Kommentaarid

Kommenteeri

Email again: