Domus Dorpatensis - uudised ja postitused


Jälgi meid Facebookis:

KUUR¹² inkubaatorid aitavad igaühel Eestit veidi paremaks teha (0)

Martin A. Noorkõiv 05.04.12

Autor: Vermario

Selleaastasel Eesti Kodanikuühiskonna Nädalal toimuvad üle Eesti (Tallinnas, Tartus, Narvas, Pärnus, Paides) ärategemise vaimus KUUR¹² inkubaatorid, kuhu kutsutakse kokku tulema kõiki neid inimesi, kellele tundub, et midagi võiks Eestis paremaks teha - et siis koos positiivne muutus hooga käima tõmmata!

Algus on juba tehtud

2011. aasta ja 2012. aasta algus on olnud ühed viimase kahe aastakümne aktiivsemad. Õpetajad streigivad, ACTA vastased protesteerivad, MTÜ-d ei lase DASAde eelnõul ei ilma diskussioonita läbi minna ja nii edasi ja edasi.

Viimase kümnendi jooksul on ka palju konstruktiivset Eestis algatatud, parimateks näideteks Noored Kooli programm, Teeme ära (ja Let's Do It World), Garage48 ja paljud teised. Need on sellised tegevused, mis ei ole mõeldud ühepäevalibikatena, nagu sageli igasugused projektitegevused varem on olnud. Need tegevused on käima pandud, et lahendada probleeme ära, mitte lihtsalt nendega "tegeleda" või neist "teavitada". Let's Do It World tahabki maailma puhtaks koristada, Garage48 tahabki start-upe käima panna ning Noored Kooli viibki noored andekad inimesed tööle koolidesse.

Samal ajal on meil Eestis suur hulk valdkondi, kus ei ole eriti palju midagi juhtunud. Aeg on võtta nüüd neist headest näidetest eeskuju ja hakata pihta ka teistes valdkondades! Selleks inkubaatorid ongi.

Praegu ongi õige hetk alustamiseks!

Ei ole palju asju, mida ühe päevaga saaks ära teha. Küll aga saavad ka kõige suuremad ja maailma raputavad sündmused alguse ühelainsal päeval. Inimeste peades ja arengukavades ja mujal on mõtted kindlasti varem olemas olnud, kuid alati on vaja seda ühte päeva, ühte hetke, kus õiged inimesed tulevad kokku ja otsustavad, et nüüd saab sellest mõttest reaalsus.

Inkubaatorid ongi just see hetk ja see päev, kus võiksid saada alguse need Eesti ühiskonda positiivselt raputavad algatused, mis siiani ainult mõttes on olnud. See on meie üleskutse kõigile:

1. MTÜd - kas Sinu MTÜs on tekkinud mingeid mõtteid, mille kohta olete pidanud tõdema, et idee on ju väga hea, aga praegu ei jõua ette võtta? Nüüd on õige hetk ideega uuesti lagadale tulla, saada juurde hulk positiivselt meelestatud inimesi, kes tahavad mõtet teostama hakata!

2. Mõttetalgutel osalejad - oli hea mõte, aga teostajaid jäi väheseks? Inkubaatorid on suurepärane koht mõttega uuesti välja tulla ning ära teha! Sama kehtib ka arengukavade jms kohta.

3. Tahad aidata häid ideid teostada? - kõige rohkem ootamegi inkubaatoritele inimesi, kel põleb südames soov midagi ühiskonna heaks ära teha. Inkubaatorilt leiad hulga suurepäraseid ideid, mille teostamiseks Sinu abi vägagi oodatud on!

Loodetavasti jääme Sinuga peatse kohtumiseni! Loe lähemalt KUUR¹² inkubaatoritest ja tule osalema - kui mitte praegu, siis millal? Ja kui mitte Sina, siis kes veel? :)
Jaga Facebookis

Kommentaarid

Kommenteeri

Email again: