Domus Dorpatensis - uudised ja postitused


Jälgi meid Facebookis:

26.11.2018 Loeng "Eesti mõisad" (0)

Uta Kührt 14.11.18
Asjatundja prof Sabine Bock tutvustab 26.11. kl 18.00 Eesti mõisate ajalugu, eeskujusid ja arengut. Üritus toimub Domus Dorpatensise ruumides. Loeng on saksa keeles, tõlge eesti keelde.

Prof Sabine Bock on arhitektuuriajaloolane, muinsuskaitse spetsialist ja õppejõud.

Doktorikraadi arhitektuuriajaloos omandas ta 1982. aastal, kitsamaks teemaks tehnilised ehitusmälestised. Seejärel töötas ta Schwerinis muinsuskaitse instituudis. 1987. aastal põgenes ta Lääne-Saksamaale ja jätkas erialast tööd Münchenis ja Bambergis Baieri liidumaa muinsuskaitse ametis. Alates 1996. töötas ta õppejõuna Bambergi ülikoolis ja Coburgi rakenduskõrgkoolis andes loenguid arhitekuuriajaloost, muinsuskaitsest ja vanade ehitiste renoveerimisest.


Prof Bock on aastaid võrdlevalt uurinud Läänemere-äärsete alade mõisaarhitektuuri. Ta on välja andnud mitmeid raamatuid ning avaldanud arvukalt artikleid. Järgmisel aastal ilmub tal kolmeköiteline teos, milles ta võrdleb sarnaseid arhitektuuridetaile eri mõisates.

Prof Sabine Bock on alates oma õpingutest kuulunud erinevatesse muinsuskaitse ja arhitektuurimälestiste kaitse ja uurimisega seotud organisatsioonidesse ning kuulub Saksa kindluseühingu juhatusse (Burgenvereinigung).


Eestiga seob teda suur sümpaatia Eesti ja siinse mõisaarhitektuuri vastu, ta on regulaarselt külastanud Eestit ning külastanud enamust siinsetest mõisatest.


Prof Sabine Bock elab Schwerinis ning on abielus fotograafi ja kirjastaja Thomas Helmsiga.


Jaga Facebookis

Kommentaarid

Kommenteeri

Email again: