Domus Dorpatensis - uudised ja postitused


Jälgi meid Facebookis:

Mälestame DD asutajat Nils Hollbergi (0)

15.11.18


Mälestame suures tänutundes Teaduse ja Kultuuri Sihtasutuse Domus Dorpatensis asutajat ja toetajat Nils Hollbergi (22.01.1924 – 27.10.2018), kes on oluliselt mõjutanud ja suunanud sihtasutuse väljakujundamist ühiskondlikele probleemidele vastuste otsimise keskuseks Tartus. Nilsi abi ja toetus sihtasutuse loomisel ja arengul on olnud hindamatu. Veel kõrges eas osales ta aktiivselt Domuse uute projektide kavandamisel.


Baltisakslane Nils oli estofiil, kes Eesti esimestel taasiseseisvumisaastatel vahendas sageli humanitaarabisaadetisi Saksamaalt Eestisse. Ta aitas oma tegevusega palju kaasa Eesti ja Saksamaa vaheliste koostöösuhete tihendamisele, asutades ja juhtides selle eesmärgi nimel mitmeid baltisaksa heategevuslikke organisatsioone. Ta oli korporatsiooni Fraternitas Dorpatensis, ühingu Pro Baltia, baltisaksa noorte ja tudengite ringi (Deutschbaltischer Jugend- und Studentenring), eesti tudengite Saksamaal õppimist toetava Deutschbaltische Studienstiftung’i fondi ning baltisaksa ehitismälestisi säilitava ning taastava ühingu Verein zur Förderung baltischer Baudenkmäler kaasasutaja. Tema südameasjaks oli Tartu Jaani kiriku terrakotade taastamine ja nendest uute koopiate valmistamine. Sel eesmärgil kogus ta Saksamaal palju annetusi. Oma panuse eest Jaani kiriku algupärasel taastamisel pälvis ta Tartu linnalt Tartu medali.


Inimesena oli Nils Hollberg, endine IBM osakonnajuhataja, alati rõõmsameelne, tasakaalukas ja abivalmis. Tema jaoks ei olnud kunagi ühtegi lahendamatut probleemi. Alati leidis ta tee positiivse lõpplahenduse saavutamiseks.


Avaldame kaastunnet lähedastele.


Jaga Facebookis

Kommentaarid

Kommenteeri

Email again: