Domus Dorpatensis - uudised ja postitused


Jälgi meid Facebookis:

Marju Lauristin: demokraatia võti on kodanikuühiskonna käes (1)

Marju Lauristin, Domus Dorpatensise nõukogu liige 19.03.11

Foto: 
uuseesti.ee

Miks me ei kuule kodanikuühiskonna häält piisavalt kõlavalt sekkumas avalikku debatti seal, kus kõik uksed talle avatud on, küsib Marju Lauristin.

Vestlesin mõne päeva eest Eesti kodanikuühiskonna nädalat korraldavate noortega Eesti kodanikuühiskonnast ja selle tulevikusuundadest. Noored vestluskaaslased tõid välja hulganisti suuremaid ja silmapaistvamaid projekte, nagu Toidupank ja «Teeme ära!» talgud, ning leidsid, et Eesti kodanikuühiskond on oluliselt arenenud, selle algatused on muutunud juba üsna professionaalseks.

Tõepoolest, seltside, sihtasutuste ja vabatahtlike organisatsioonide toel kujunenud sotsiaalne ettevõtlus aitab lahendada mitmeid suuri probleeme üle Eesti. Riik ja omavalitsused on hakanud tunnustama kolmandat sektorit abimehena eriti sotsiaalvallas. Kui me aga ei räägi mitte kolmanda sektori, vaid just kodanikuühiskonna võimalustest ja rollist, siis see on natuke teine diskursus – kodanikuühiskonna vastand ei ole mitte ärisektor, vaid professionaalne poliitika. Kodanikuühiskond on tugev, kui see kujundab ühiskonna eneseregulatsiooni ja mõjutab ka poliitika strateegilisi valikuid. Minu meelest ei saa selles valdkonnas Eestis sugugi rääkida nii kaunitest õitest, nagu neid kolmanda sektori praktilistes ettevõtmistes näha võib.

Loe ülejäänud artiklit siit: http://www.postimees.ee/?id=402257
Jaga Facebookis

Kommentaarid

Martin Noorkõiv 19.03
See artikkel ilmus seoses Eesti Kodanikuühiskonna Nädala projektiga, mille üheks põhieesmärgiks on algatada ühiskonnas diskussiooni Eesti kodanikuhiskonna üle. Seda eesmärki antud artikkel ka väga kenasti saavutas ning sellele oli tugevat vastukaja nii kommentaariumites kui kodanikeühenduste liikmete vahel, kui ka näiteks Terevisiooni saates...


Kommenteeri

Email again: