Domus Dorpatensis - uudised ja postitused


Jälgi meid Facebookis:

Noored Liidrid arendasid noorteorganisatsioone ka sel suvel (1)

Martin A. Noorkõiv 17.07.11

juhtimiskool Juhtimiskool 2011


Sel aastal toimus teist korda Noorte Liidrite suvine koolituslaager – sedakorda Juhtimiskooli nimega. 2010. aastal oli veel tegemist väikese, ainult organisatsiooni liikmetele suunatud tasuta üritusega, mis toimus Domuse seminariruumis ning kust võttis osa umbes 35 Noorte Liidrite ümarlaudadel osalejat.


Sel aastal võtsime korralduse ette aga tunduvalt ambitsioonikamalt – laagrist võttis osa peaaegu 70 inimest üle Eesti, paljud organisatsioonidest, millest varem kuulnudki ei olnud, leidsime ka suure saali TÜ Chemicumis ning tegime kahe päeva eest kokku osalustasuks 8€.


Läbimõeldud protsess

Võtsime sel korral eesmärgiks töötada välja terviklik arenguprotsess, alguse ja lõpu ning reaalsete tulemustega. Juhtimiskool algas iga osaleva organisatsiooni probleemide kaardistamisega ning probleemide ja laagri koolituste nö. matchimisega. Eesmärgiks oli, et iga osaleja seostaks omaenda organisatsiooni iga konkreetset arenguvajadust konkreetse koolituse või töötoaga ning et kahe päeva lõpuks on iga osaleja peas kujunenud veidi selgem plaan sellest, kuidas oma organisatsiooni suurimaid probleeme lahendada võiks.


Laagri jooksul toimus kokku 16 koolitust ja töötuba – strateegiline planeerimine (Mart Noorma), liikmete motiveerimine (Ülane Vilumets), organisatsiooni jätkusuutlikkus (Kristina Toms), kommunikatsiooni planeerimine (Tiina Urm), partnerlus ja alternatiivsed rahastusviisid (Hector. C Pagan) ning mis teeb juhist hea juhi (Elmo Puidet).


Koolitajad olid tõelised oma ala asjatundjad ja väga põnevate kogemustega ning täname neid siinkohal veelkord täiesti vabatahtlikult koolitama tulemise eest! Koolitajatega saad lähemalt tutvust teha siin:

Veidi põnevam formaat

Koolituste vahel olid ka töötoad, kus oli veidi aega leida õpitu jaoks reaalseid rakendusi ning mõlemal päeval toimus ka üks Julgeküsida sessioon (mida käisid siinsamas Domuses just kuu aega varem tutvustamas Nils Roemen ja Juul Martin), mille käigus proovisime mõnedele organisatsioonide probleemidele üheskoos lahendusi leida. Juhtimiskoolis oli suur rõhk ka osalejatevahelisel suhtlemisel ning loodame, et kõik said tuttavaks mitmete uute aktiivsete noorte inimestega ning said vahetada üksteisega kasulike kogemusi.


Laagri pidulikul lõpetamisel andsime välja ka Noorte Liidrite aastaauhinnad.

Jaga Facebookis

Kommentaarid

Noored Liidrid 11.08
Juhtimiskool 2012: http://www.nooredliidrid.ee/juhtimiskool/


Kommenteeri

Email again: