Domus Dorpatensis - uudised ja postitused


Jälgi meid Facebookis:

Selgusid Domus Dorpatensise stipendiaadid (0)

Uta Kührt 02.12.13
29. novembril kuulutasime Tallinnas Suurgildi hoones kodanikupäeva vastuvõtul välja "Tagasi kodukohta" programmi võitjad, kelle vahel jagati selleaastane Domus Dorpatensise stipendium.

Parimateks algatusteks nimetati Hristo Neilandi Jõhvi eesti – vene noorte tantsuvõistlus Unity Fest, Tauno Terve poolt Prossa järve sildade taastamise ning Annike Tasa vanem õde/ vanem vend programm Viljandi riskilastele ideed.

Domus Dorpatensise stipendiumikonkurss toimus sel aastal uuele sihtrühmale – noortele: Domus Dorpatensise vabatahtlike meeskond algatas "Tagasi kodukohta" programmi üle-eestilise Ühisnädala raames, kuhu on kutsutud osalema noori ja teotahtelisi üle kogu Eesti.


"Tagasi kodukohta" programm toetab noori ühiskondlikele probleemidele lahenduse leidmises ning elluviimises oma kodukohas. 2013.a. oktoobri alguses kuulutati välja konkurss, kuhu olid oodatud eelkõige maapiirkondadest ja väikelinnadest pärit tudengid, kellel südames mure oma kodukoha pärast, ning kes on valmis käed külge panema mõne ühiskondliku probleemi lahendamisel.


2. novembril käisid programmi vastu võetud noored osa saamas TEDx Tartu konverentsi innustavatest kõnedest ning 3. novembril osales 21 noort algatajat oma kodukoha probleemiga koolitus- ja inspiratsioonipäeval Domus Dorpatensises. Esmalt üheskoos ja hiljem juba igaüks eraldi tegeleti omapoolse lahendusvariandiga oma kodukoha probleemile. Iga idee koos lahendusega sai osalejate poolt esmase tagasiside ning head soovitused jätkamiseks. Kokku oli noortel aega 20 päeva oma idee elluviimise alustamiseks.


23. novembril koguneti uuesti üheskoos välja valima parimaid algatusi, mis kandideerisid ka Kodanikupäeva raames välja antava Domus Dorpatensise stipendiumile. Noorte algatajate ideid ning lahendusi hindasid seekord ka noorte- ning kodanikualgatuste eksperdid: Kristel Altosaar (Tartu Linnavalitsus), Tarmo Tüür (Teeme Ära), Ahto Külvet (Genialistide Klubi), Liina Vaher (Tartu Erahariduse Edendamise Selts), Uta Kührt ning Martin A. Noorkõiv (Domus Dorpatensis).


Sihtasutus Domus Dorpatensis tänab kõik programmil osalenuid ja soovib jõudu algatuste läbiviimiseks. Samuti täname kultuuriministeeriumi kultuurilise mitmekesisuse osakonda hea koostöö eest.


Jaga Facebookis

Kommentaarid

Kommenteeri

Email again: